Вино із зелених волоських горіхів

news

Вино із зелених волоських горіхів запам’ятовується насиченим чорним кольором, характерним горіховим ароматом і терпким смаком з добре вловимими дубильними нотками, що нагадують витримку в бочках.

Для приготування потрібні молоді волоські горіхи, які ще не сформували твердої шкаралупи (можна проткнути голкою та порівняно легко розрізати ножем), але у яких вже з’явилися зернятка (білі та дуже м’які). Якщо зібрати врожай дуже рано, напій вийде рідким, занадто пізно – буде занадто дубильним.

Щоб запобігти зараженню вина цвіллю та іншими патогенними мікроорганізмами, всі ємності та інструменти, що використовуються, потрібно простерилізувати окропом і витерти насухо сухою чистою тканиною. Працювати із суслом тільки добре вимитими руками.

Інгредієнти:

зелені волоські горіхи – 50 штук;
вода – 15 літрів;
цукор – 3 кг (плюс до смаку);
винні дріжджі чи закваска – на 20 літрів сусла.
Увага! Не можна додавати звичайні пекарні пресовані або сухі дріжджі, інакше замість вина вийде брага з характерними спиртовими тонами.

Рецепт вина з горіхів
1. Горіхи помити, розрізати кожен на 6 частин, потім скласти часточки в глибоку емальовану каструлю або відро. Працюйте з зеленими горіхами тільки в рукавичках, інакше руки пофарбуються в горіховий сік, що складно відмивається.

2. Додати до горіхів 1 кг цукру (третину) і всю воду. Перемішувати, поки|доки| цукор не розчинитися, потім внести винні дріжджі або закваску.

3. Накрити шийку ємності марлею або тканиною для захисту від комах. Перенести у темне місце з кімнатною температурою. Залишити на 4 дні. Кожні 8-12 годин перемішувати сусло рукою або дерев’яною паличкою, утоплюючи частинки горіхів, що спливли на поверхню. Без перемішування сусло може скинути.

У нормальній ситуації ознаки бродіння (піна, шипіння, легкий кислуватий запах) повинні з’явитися через 4-18 годин.

4. Через 4 дні процідити сусло через 2-3 шари марлі. Горіхову м’якуш добре віджати, більше вона не потрібна.

5. У рідку частину додати другу порцію цукру – 1 кг (третину). Перемішати.

6. Перелити сусло в бродильну ємність. Заповнювати максимум на 75-80%, щоб залишилося місце для ще однієї порції цукру, піни та вуглекислого газу. На шийці встановити гідрозатвор можна скористатися чистою медичною рукавичкою, в одному з пальців якої зробити прокол голкою. Головне герметично закріпити рукавичку на шийці.

7. Перенести ємність із майбутнім горіховим вином у темне приміщення (або накрити щільною тканиною) зі стабільною температурою 18-25 °C.

8. Через 5 днів з моменту встановлення гідрозатвору внести цукор, що залишився – 1 кг. Для цього відлити в окрему ємність 250-300 мл сусла, що блукає, розвести в ньому цукор, потім отриманий сироп вилити назад і закрити водяним затвором.

Термін бродіння домашнього горіхового вина – 40-55 днів. Про закінчення процесу свідчить відсутність бульбашок з гідрозатвору (рукавичка, що здулася), шар осаду на дні і помітне освітлення вина.

Увага! Якщо бродіння не припиняється через 50 днів з моменту встановлення гідрозатвору, щоб уникнути сильної гіркоти, вино потрібно злити з осаду в іншу ємність і поставити доброжити за тієї ж температури (під водяним затвором або рукавичкою).

9. Молоде вино, що відкинуло, із зелених волоських горіхів через трубочку злити в іншу ємність, намагаючись не зачепити осад на дні. Спробувати напій (буде трохи різким, потрібна витримка). Підсолодити цукром до смаку. За бажанням закріпити горілкою або спиртом – 2-15% від обсягу. Кріплене вино краще зберігається, але жорсткіше.

10. Перелити напій у ємності для витримки, намагаючись заповнювати їх до шийки, щоб не було контакту з киснем. Герметично закрити. Якщо на попередньому етапі додавався цукор, перші 7-10 днів краще тримати під гідрозатвором у разі повторного бродіння.

Настоянка з ожини: неймовірний смак літніх ягід не тільки зігріє вас взимку, а й має лікувальну силу

11. Перенести посуд з вином до темного приміщення з температурою +2-16 °C (підвал або холодильник). Залишити мінімум на 5-7 місяців для витримки, яка помітно округлить смак.

При появі осаду шаром 2-4 см фільтрувати напій переливанням через трубочку.

12. Горіхове вино вважається готовим, якщо осад не з’являється кілька місяців, його можна розлити в пляшки для зберігання і герметично закрити.

За умови зберігання у холодильнику чи підвалі термін придатності вина із зелених волоських горіхів – до 3-х років. Міцність – 9-12% об.

Виноградне мохіто: робимо заготовки на зиму

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев