Настоянка з ожини: неймовірний смак літніх ягід не тільки зігріє вас взимку, а й має лікувальну силу

news

Настоянка з ожини відрізняється не тільки чудовими смаковими якостями, але й надзвичайною цінністю для здоров’я. Взимку він зігріє і захистить від грипу чи застуди, але насолоджуватися ним варто цілий рік. Це відмінний аперитив і доповнення до десертів. 

Подивіться, як приготувати настоянку з ожини. Рецепт дуже простий, з ним впорається навіть початківець любитель солодких напоїв.

Інгредієнти:

  • ожина 1 кг
  • горілка 500 мл
  • алкоголь 500 мл
  • цукор 600 г

Настоянка з ожини – як приготувати?

1.Ожину: перебрати, акуратно промити в ситі і дати стекти воді. Пересипте їх в 3-літрову банку.Залийте горілкою і спиртом. Щільно закрийте посуд і залиште в темному місці не менше 14 днів (час не входить до класифікації посуду).

2.Цукор: висипати в банку з фруктами і спиртом. Ми покидаємо. Кожен день ми помішуємо настоянку, щоб прискорити розчинення цукру. Чекаємо тиждень (період мацерації не входить у загальний час приготування).

3.Фільтрування: процідіть рідину через сито, вистелене тетрапелюшкою, марлею або мусліновою тканиною. Ретельно відіжміть фрукти, щоб отримати якомога більше алкоголю. Швидка наливка з ожини готова до вживання, але краще почекати ще кілька тижнів і знову залити спирт осадом, щоб напій став повністю прозорим.

Поради

  • За наведеним рецептом вийде приблизно 1,5 л ожини. Його варто розлити в скляні, півлітрові пляшки з механічною закупоркою, промаркувати і віднести в комору.
  • Сезон розторопші починається в кінці липня і триває до початку вересня. Ось тоді і варто готувати з них різні консерви, наприклад Сік ожини на зиму або домашню наливку з наведеного рецептом. Якщо ідея прийшла в голову поза літнім сезоном, то наливка з замороженої ожини підійде так само. Фрукти потрібно заздалегідь вийняти на кухонну плиту для розморожування, потім віджати, покласти в банку і залити спиртом.
  • Не менш смачною буде настоянка ожини на горілці або самогоні. Пам’ятайте, однак, що оптимальна міцність такого домашнього морсу – близько 60%, яку найпростіше отримати, з’єднавши спирт з горілкою в пропорції 1:1.
  • Щасливчики мають у власному саду кущ ожини. Інші можуть піти в ліс чи на луг за урожаєм устриць . Рекомендуємо використовувати їх відразу і перед заливкою спирту ретельно замаскувати, щоб відторгнути гнилі або запліснявілі екземпляри. Свіжі, стиглі та соковиті фрукти – це основа, а також найпростіша підказка для тих, хто задається питанням, як приготувати настоянку з ожини, яка вартує довго чекати.

До теми:

Персикова наливка на горілці з корицею: як і що робити

Як зробити вино з абрикосів у домашніх умовах

Вино з кульбабки – рецепт зі смаком літа

Домашнє вино з смородини

Домашнє «Фраголіно»: як приготувати ігристий напій власними руками з полуниці

Виноградне мохіто: робимо заготовки на зиму

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев