Вино з кульбабки – рецепт зі смаком літа
Кульбабове вино – напій рідкісний, ним ви зможете здивувати своїх друзів і близьких. Чим довше він буде витриманий, тим вишуканіший буде смак. Спробувати звичайно можна вже через декілька тижнів після закінчення бродіння, але все ж краще дати вину настоятися, тоді колір буде світло-бурштиновий, а смак буде більш витончений.
Кульбабове вино. У самих цих словах учувався смак літа. Те вино й було спіймане і закорковане в пляшках літо. І тепер, коли Дуглас знав — достеменно знав, — що він живий, що на те він і ходить по землі, аби бачити й відчувати увесь навколишній світ, йому здавалося цілком слушним запечатати й зберегти бодай частку свого нового знання і цього особливого врожайного дня, — щоб десь у січні, зимової днини, коли валитиме рясний сніг, тижнями не прозиратиме сонце і, можливо, сьогоднішнє чудо трохи призабудеться, відкоркувати пляшку і враз усе пригадати. Адже це літо мало стати літом нежданих чудес, і йому хотілося всі їх зберегти й позначити, так щоб потім, як тільки забагнеться, він міг спуститися навшпиньки в цю вогку сутінь і сягнути рукою до полиці…
Рей Бредбері «Кульбабове вино»
ІНГРЕДІЄНТИ
- квіти кульбаб – 1 л, банка
- апельсини – 2 шт.
- лимони – 2 шт.
- родзинки – 1 ½ ст. л.
- вода – 3 л
- цукор 500 г
- кульбаби 200 г
ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ (8 КРОКІВ)
- Зібрати квіти кульбаб при сонячному світлі, коли вони відкриті.
- Відділити жовті пелюстки від зеленої “чешечки”. Зручно робити, якщо двома пальцями натиснути на “чашечку” начебто вичавлюючи пелюстки, а другою рукою витягати пелюстки.
- Скласти їх в літрову банку, пересипавши цукром.
- Коли суцвіття пустять сік, це станеться на 2-3 день, додати склянку холодної кип’яченої води і залишити ще на 3-4 дні.
- З апельсин і лимонів вичавити сік і покласти родзинки.
- Настій процідити і додати сік з родзинками. Довести обсяг холоднії кип’яченої води до 3-х літрів. Накрити марлею і залишити для первинного бродіння.
- Тільки-но почалося бродіння поставити під гідрозатвор.
- Коли процес бродіння закінчиться, розлити по скляних пляшках, герметично закрити і помістити в темне місце на 4-6 місяців.
ДЕКІЛЬКА ПОРАД
- Збирайте квіти в сонячну погоду, коли вони найбільш розкриті.
- Не збирайте кульбаби вздовж доріг. Вони вбирають важкі метали з автомобільних викідів і можуть бути небезпечні для вживання.
- Не мийте квіти перед замочуванням. Так ви збережете пилок.
Автор статті: Ірина Велігурська