Варення в мікрохвильовці: там способом можна приготувати варення з будь-яких ягід
Для варіння в мікрохвильовій печі підходять практично будь-які свіжі або заморожені ягоди, а також деякі фрукти. Це дуже зручно, коли до столу необхідна невелика порція варення та практично за лічені хвилини. Бажаної густоти варення або джему можна досягти, просто збільшуючи час варіння.
Як приготувати варення в мікрохвильовій печі
Складові:
- Ягода – 800 г
- Цукор – 600 г або до смаку
- Спеції – за смаком
Приготування:
- Крок 1
Найчастіше я варю полуницю та вишню, ще пробувала ожину, і саме заморожені. Такі ягоди вже перебрано, а у вишні навіть кісточки видалені. Тут вам стануть у нагоді ті ягоди, які ви самі наморозили на зиму або покупні.
При покупці заморозки віддайте перевагу ягодам, замороженим шоковим способом – вони потім у готовому виробі краще зберігають свою форму, і продаються на вагу або в прозорій упаковці – у цьому випадку видно якість продукту і кількість льоду та снігу.
- Крок 2
Свіжі ягоди переберіть, вимийте та дайте стекти зайвій воді.
Заморожені ягоди, при необхідності, якщо вони куплені, а не свої, не розморожуючи, промийте в холодній воді.
Чек-лист: що заморозити та посушити на запаси у липні?
- Крок 3
Посуд для варіння підберіть високу пластикову або скляну, тому що при кипінні піна з ягід піднімається високо. Кількість ягід та цукрового піску має бути не вище половини/середини ємності.
Помістіть ягоди в ємність для варіння і засипте цукровим піском. Якщо варення буде подано найближчими днями, то цукру беріть по мінімуму, цілком можливе співвідношення ягід до цукру навіть 2:1.
Якщо передбачається тривале зберігання варення, то цукру – максимум 1:1.
Додатково до ягод можуть бути додані спеції, прянощі та навіть ароматні трави. До солодких ягод рекомендується додати трохи або до смаку лимонного соку чи лимонну скоринку, тобто. смужку цедри. Лимонний інгредієнт не тільки надасть приємного смакового відтінку, але й посприяє кращому загусанню готового варення при остиганні.
До багатьох ягод та фруктів підходить кориця та/або апельсинова цедра. Імпровізуйте для різноманітності і в пошуках того самого фірмового смаку. Готування невеликих порцій варення в мікрохвильовій печі якраз і сприяє цьому, і зручна для цього.
- Крок 4
Перед варінням свіжі ягоди мають деякий час постояти, щоб дати необхідний сік і наситити їм цукор.
Заморожені ягоди спочатку трохи розморозьте на середній потужності (300) протягом 3-5 хвилин в залежності від їх кількості.
Для варіння ягід необхідний МАХ-режим, тобто. це 900-1100 у різних моделей мікрохвильових печей.
Якщо дозволяють розміри камери, паралельно з варенням можна підготувати і стерильні банки для нього. Для цього їх потрібно вимити, налити на ¼ частину води і поставити поряд з варенням на 1 цикл.
- Крок 5
Час першого циклу варіння 7-10 хвилин, у середині приготування або після закінчення перемішати ягоди і продовжити варіння на цій же потужності ще 1-2 рази по 5-10 хвилин. Час залежить від кількості варення, наприклад, для півкіло – це 5 хвилин, для 1 кг – ближче до 10 хвилин. Після третього циклу виходить особливо густе варення з більш в’язким сиропом і м’які ягоди втратить свою форму.
- Крок 6
Розлийте або розкладіть варення по стерильним банкам під стерильні кришки.
Подавайте варення до чаю, до млинців або оладок, вживайте з сиром, супроводіть йогурт або пекіть з ним пироги, кекси, печиво і т.д.
Актуально:
Варення з малини в мультиварці: рецепт улюбленого варення за кілька хвилин
Абрикосове варення з апельсиновими цукатами – готуємо заготовки на зиму
Варення з ревеню з апельсином – рецепт заготовок на зиму
Рецепт ніжного та смачного варення з полуниці
Часниково-цитрусове варення – готуємо вітамінний бум
Варення з винограду: заготівля на зиму
Огірки можна не тільки солити! Рецепт оригінального варення з м’ятою
Автор статті: Ірина Велігурська