Чек-лист: що заморозити та посушити на запаси у липні?
Найпрактичніший пост про те, що і як заморозити у липні! І головне, в яких стравах і як потім цю заморозку використати.
Кабачки: кубиком для овочевого рагу, натертий для оладок, човниками для фарширування, слайсами для запіканок та вегетаріанської лазаньї.
Цвітну капусту: суцвіття для супів, запіканок, рагу.
Помідори: слайсами для піци, запіканок, лазаньї, кубиком для рагу, підлив та супів, у вигляді томатного пюре для заправок овочевих страв, соусів та маринадів, борщів, щей.
Баклажани: кружальцями для лазаньї, піци, запіканок. Кубиком для теплих салатів, рагу, жаркого. Цілком для ікри, супів. Пластинами для закусок.
Болгарський перець: повністю для фарширування. Соломка для паприкашу. Кубик для супів, овочевий рагу.
Броколі – суцвіття для супів-пюре, мінестроні, запіканок, рагу.
Овочеві суміші, засмаження та заготівлі для борщів, супів. Наприклад, заправка для борщу: буряк + цибуля + морква + капуста.
Зелень! Петрушка, кріп, базилік: кубиками, спресованими брикетами, ковбасками. Щоб менше місця займали у морозилці. Жодна страва без них узимку не обходиться, тому заморожуємо багато.
Гриби – лисички у вигляді напівфабрикату, смаженого з цибулею та петрушкою та білі гриби для супів, омлетів, овочевих рагу, жаркого, смаженої картоплі.
Персики, абрикоси – у вигляді пюре для добавки в каші та сир дітям, смузі. Можна їсти з млинцями, сирниками. Частками – для начинок тартів, пирогів.
Ягоди: малина, чорниця, лохина, вишня, смородина: десерти, тарти, смузі, компоти, креми, морозиво, соуси – ідеально. Дітям узимку – замість цукерок.
Ще обов’язково потрібно законсервувати липневе сонце у кількох баночках овочевого лечо, кабачкової ікри та варення.
Сушіння – зелень, гриби, овочеві суміші типу “Вегетти”, білі гриби. Будь-який суп, овочеве рагу з ними на 100% смачніше. Із фруктів – яблука для компотів.
Автор статті: Ірина Велігурська