Як розпізнати аб’юзера та не стати його жертвою: психологічні поради

news

Сьогодні розберемось з поняттям Абʼюз та хто ж такі Абʼюзери. 

Простими словами, аб’юз – це заподіяння насильства фізичного чи психологічного

Абʼюзивні стосунки – це відносини, в яких партнер порушує особисті кордони іншого партнера, принижує, допускає жорстокість у спілкуванні та діях з ціллю подавлення волі жертви, зловживає владою над жертвою. У таких стосунках є дві ролі: тирана та жертви.

Аб’юз може бути як моральним, так і фізичним — з тілесними ушкодженнями.

Зазвичай аб’юзер — це душа компанії, чарівна людина, обсипає компліментами свою половинку. Тому коли жертва аб’юзера зізнається комусь про проблеми в парі, їй навіть можуть не повірити.

Абʼюзером може виступати не тільки чоловік, а і жінка, дідусь, бабуся, колеги.

Головна мета аб’юзера —підпорядкувати.

Найпідступніший вид насильства, на відміну від фізичного та сексуального насильства, є емоційний аб’юз. З його допомогою маніпулятор отримує майже безмежний контроль у стосунках.

І жахливим є те, що жертві дуже важко вийти з таких відносин. 

Читайте також: Як побудувати щасливі відносини: психологічні поради 

Абʼюзер входить у довіру. 

Спочатку він може заперечувати ваші почуття, думки, перекручуючи їх та спотворюючи вашу дійсність. Таким чином впливає на вашу реальність. Це фрази типу: «Тобі це здалось», «Цього не було», «Не вигадуй», «Ти вигадуєш».

Від цих фраз ви стаєте не впевненими в собі. 

Спокушання. Як правило, більшість кривдників досить успішні, добре заробляють і можуть справити враження. На початку стосунків вони малюють казкове майбутнє, вміло кажуть компліменти, звеличуючи партнера і тим самим підсаджуючи жертву на гачок. Коли аб’юзер переконався, що має вплив на партнера, він починає зсувати ваші кордони все сильніше.

Абʼюзер може бути у стосунках то дуже «в коханні» до вас, то дуже холодним. Спочатку обсипає компліментами, захоплюється, розповідає про своє кохання, а потім стає дуже холодним та недоступним, не спілкується з вами.

Ви починаєте це все обдумувати та як наслідок звинувачувати себе, що ви щось робите не так у стосунках.

Потім у абʼюзера знову починається приступ кохання. А ви перебуваєте у стані жертви, якою маніпулюють. Намагаєтесь привернути увагу абʼюзера до себе, чим самі себе вимотуєте.

Як наслідок – постійні емоційні гойдалки.

Абʼюзер переконує вас в тому, що тільки він любить вас, як ніхто інший. Усі слова та увесь його контроль тільки з почуття любові. Відбувається постійне маніпулювання словом «любов» і абʼюзер впевнений, що коли любов, то пробачать все.

Абʼюзер буде вводити для вас обмеження. В сексі, в грошах, в емоційній близькості, і він це сприймає як «покарання» для вас. Або може навіть не усвідомлювати того що робить.

Аб’юзери відмінно доглядають, але коли «пташка потрапила в клітку», починається обмеження свободи. За жінкою стежать, контролюють її дії, намагаються буквально закрити в чотирьох стінах. Чоловік, будинок, діти, домашні обов’язки — і більше нічого. Він відгороджує вас від спілкування з іншими людьми, особливо з тими, хто має на вас вплив. Аб’юзер повільно та впевнено ізолює свою жертву від інших людей. Крім того, вас можуть попросити відмовитися від роботи, або «будеш працювати біля мене»)

Його сексуальні потреби ставляться вище потреб жертви.

Постійний контроль над вами та допити «де була?»

Якщо людина часто змушує вас йти проти своєї волі, відчувати приниження та почуття провини, при цьому посилено переконуючи у своїх добрих намірах та ігноруючи ваші почуття, то він аб’юзер. Тому важливо дивитись на ваші відносини «зі сторони» щоб не опинитися в стані жертви.

Читайте також: Як врятуватися від рятівника в собі: психологічні поради

Матеріал підготовлено за інформацією:

Пирога Вікторія Сергіївна, Психолог, психосоматолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Психологічна допомога та особистісний розвиток

м.Луцьк

Тел/вайбер 0954534986

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев