Здача аналізів у приватній лабораторії – безкоштовно: нові можливості для українців

news

4 приватні лабораторії тепер доступні для безкоштовного обстеження!

У 2024 році Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розширила доступ до якісних лабораторних досліджень, уклавши договори з чотирма приватними лабораторіями: Ескулаб, CSD, Смартлаб та Сінево. Це значить, що пацієнти у яких підписана декларація з сімейним лікарем можуть отримати безкоштовні аналізи у цих закладах.

Читайте також З Луцька до Брище курсуватиме соціальний рейс: автобус презентували благодійники 

Як скористатися цією можливістю?

Отримайте електронне направлення з 16-значним кодом від сімейного або лікуючого лікаря.

Оберіть лабораторію, яка надає потрібні вам дослідження за договором з НСЗУ. Найближчу лабораторію можна знайти у дашборді НСЗУ

Зверніться до обраної лабораторії з електронним направленням та документом, що посвідчує особу. Деякі лабораторії також пропонують попередню реєстрацію через сайт.

Які аналізи можна здати безкоштовно?

Більшість безкоштовних досліджень у приватних лабораторіях входять до пакету вторинної медичної допомоги №9 «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». До нього, наприклад, належать:

  • Аналіз на вітамін D
  • Визначення тиреотропного гормону
  • Печінкові проби

Детальний перелік доступних аналізів можна знайти на сайті НСЗУ.

Результати аналізів, виконаних за Програмою медичних гарантій, передаються в Електронну систему охорони здоров’я, тобто їх побачить лікар, який надав вам направлення.

Читайте також У Луцьку у неділю відбудеться “Автопробіг на підтримку військовополонених”: центр міста буде перекритий

Проте в НСЗУ наголошують, що направлення на аналізи надає лікар, якщо бачить в цьому необхідність, а не пацієнти самі призначають собі аналізи та вимагають у лікаря направлення на них. 

«Лікар призначає аналізи пацієнтам, а не навпаки. Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг. Вони є безоплатними для пацієнтів. За кожним медичним пакетом передбачено певний перелік відповідно до специфіки надання меддопомоги. Е-направлення виписує лікуючий лікар – або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст, і тільки якщо це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування», – зазначили у НСЗУ. 

Договори з приватними лабораторіями укладені до 31 березня 2024 року.

Скористайтеся цією чудовою можливістю подбати про своє здоров’я!

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев