Хрумка і соковита квашена капуста за старовинним рецептом
Квашена капуста за цим рецептом виходить соковита і хрумка. Капуста виходить корисною, адже вона кваситься у власному соку. Дуже смачно заправити таку капусту олією, додати до неї порізану кільцями цибулю і подати разом з відвареною картоплею та порізаним салом. Порадуйте своїх близьких, обов’язково приготуйте квашену капусту за цим рецептом!
Таку капусту нескладно приготувати і дуже смачно їсти! Рецепт простий, але знадобиться деякий час і увага до самої капусти, але результат того вартий і як приємно буде відкрити таку баночку взимку і подати капусту на якесь свято.
ІНГРЕДІЄНТИ
- Капуста білокочанна 2 кг
- Морква 2 шт.
- Сіль 45 гр
- Цукор 1 чайн.
ПОКРОКОВЕ ПРИГОТУВАННЯ:
Крок 1. Для квашення вибирайте пізні сорти капусти плескатої форми, у них щільніша структура і якщо все правильно зробити, з них виходить соковита і хрумка квашена капуста. Капусту нашаткуйте невеликою соломкою, будь-яким зручним для Вас способом – гострим ножем, спеціальною терткою.
Крок 2 Моркву натріть на тертці і додайте до капусти.
Крок 3 Можна додати жменю журавлини, але якщо не любите, робити це не обов’язково.
Крок 4. Масу, що вийшла, поділіть на частини і добре пам’ятайте, щоб виділився сік.
Крок 5. Щільно утрамбуйте капусту з морквою та журавлиною у велику каструлю.
Крок 6 На капусту помістіть тарілку, зверху розташуйте будь-який гніть. У мене це баночка з водою. Під низ помістіть велику страву або каструлю більшого розміру, щоб у них стікав зайвий сік, який виділятиметься. Капуста в такому положенні повинна кваситься три дні за кімнатної температури.
Крок 7. Щодня потрібно буде знімати гніть, тарілку і виготовляти отвори до самого дна, щоб виходили зайві гази. Робити це потрібно, щоб капуста не вийшла гіркою. Я проробляла цю операцію тричі на день.
За три дні капуста буде готова. З цієї кількості інгридієнтів виходить трилітрова банка капусти
Банки простерелізуйте зручним для Вас способом – на водяній бані, в мікрохвильовій печі або в духовці, капусту утрамбуйте в банки і закатайте.
Термін придатності квашеної капусти залежить від температури навколишнього середовища: – у льоху та в холодильнику, за умови герметичності тари та дотримання температурного режиму від 0 до +4 градусів, продукт залишається придатним до вживання до 5-8 місяців; – у замороженому вигляді вона зберігається до року (можна перекласти готову квашену капусту в поліетиленові пакети, герметично закрити, залишивши достатньо місця для замерзання розсолу, та укласти в морозильну камеру); – за кімнатної температури продукт зіпсується за 3 дні; – за температури +10 градусів капуста простоїть не довше 10-15 днів.
Читайте також:
Квашена капуста: смачний рецепт заготовки на зиму
Тушкована капуста в мультиварці
Cалат з цвітної капусти з крабовими паличками – цікаве поєднання для смачної страви
Автор статті: Ірина Велігурська