Аджика з зелених помідорів: рецепти смачних заготовок на зиму

news

Пікантна, ароматна і дуже смачна, хоч і не класична. Аджика із зелених помідорів – це універсальний соус, який підійде до багатьох страв. Подавайте його до м’яса, картоплі, круп або запропонуйте просто з скибочкою свіжого хліба як перекус.

ІНГРЕДІЄНТИ
Порцій: 12

Помідори зелені 1 кг
Болгарський перець (великий, м’ясистий) 1 шт.
Перець гострий стручковий 2 шт.
Цибуля (велика) 1 шт.
Часник 7 зубч.
Рослинна олія 150 мл
Оцет (9%) 30 мл
Сіль  1 стол.л. (з гіркою)
Цукор 2 стол.л. (з невеликою гіркою)
Базилік (та інші приправи до смаку) 1 чайн.л.

Домашній паштет із баклажанів: три різних рецепти

Покрокове приготування

КРОК 1:
Підготуйте усі необхідні інгредієнти. Основний компонент – це зелені помідори.

КРОК 2:
З помідорів видаліть плодоніжки, перці розріжте навпіл і вичистіть серцевину з насінням. Цибулю та часник очистіть від шкірки. Всі овочі промийте під проточною чистою водою.

КРОК 3:
Банки та кришки помийте і простерилізуйте будь-яким зручним для вас способом. Я зазвичай роблю це у духовці. Ставлю банки та кришки в холодну (!) духовку, включаю режим “верх-низ”, встановлюю температуру 180 градусів і залишаю таким чином на 20-30 хвилин.

Кетчуп з цукіні: рецепт цікавого домашнього кетчупу з кабачків

КРОК 4:
Далі потрібно подрібнити усі овочі. Зробити це можна за допомогою м’ясорубки чи блендера. У рецепті овочі пюріювали у блендері. Отже, подрібніть томати.

КРОК 5:
Перелийте масу в каструлю або чашку, в якій варитимете аджику.

КРОК 6:
У чашу блендера відправте болгарський перець, стручки гострого перчика, часник та цибулю. Для зручності я нарізала овочі фрагментами, щоб можна було легше і швидше перемолоти в пюре.

КРОК 7:
Перелийте вміст блендера до помідорів.

Бутербродні огірки: рецепт маринованих кисло-солодких огірків

КРОК 8:
Додайте в каструлю сіль, цукор і влийте рослинну рафіновану олію. Я використовувала для приготування аджики адигейську сіль, у ній містяться сухі приправи, що, безперечно, робить смак готової страви яскравішою.

КРОК 9:
Перемішайте все та відправте каструлю на плиту. Після закипання вогонь зменште до мінімального та варіть аджику близько 30 хвилин (періодично помішуйте). За п’ять хвилин до готовності додайте до помідорів сухий базилік. Я цього разу додала також щіпку хмелі-сунелі і трохи пластівців гострого сухого перцю. Наприкінці влийте оцет, залиште покипіти близько хвилини і зніміть соус з вогню.

КРОК 10:
Гарячу аджику розкладіть по стерильним баночкам, закатайте кришками і переверніть верх дном. Закутайте теплим пледом або рушником і залиште до повного остигання при кімнатній температурі. Потім приберіть банки в комору, льох або на нижню поличку в холодильнику для тривалого зберігання.

КРОК 11:
Ароматна та смачна аджика із зелених помідорів готова!

 

Запечений перець у салаті – смачна літня закуска з доступних продуктів

Гостроту аджики можна регулювати на свій смак, збільшивши або зменшивши кількість гострого перцю.

За крок номер 6 в чашу блендера за смаком можна додати кілька гілочок свіжої петрушки або кінзи, це зробить готове блюдо ще більш ароматним і пікантним.

За кроком номер 9 спробуйте готовий соус на смак, відрегулюйте кількість солі та цукру. Якщо ви додаватимете якийсь компонент, то доведіть аджику знову до кипіння і потримайте на слабкому вогні дві-три хвилини.

Приємного вам апетиту!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев