За місяць не вийде: скільки часу триває розірвання шлюбу в судовому порядку?

news

Якщо розлучення бажають обоє з подружжя, можна звернутися до суду. Але не варто чекати, що за місяць часу ви отримаєте “волю”.

Запитання клієнта:

Ми з чоловіком не живемо разом вже два роки. Він за кордоном. Я хочу розлучитися. Мене розлучать, якщо його не буде в суді?
І ще, я буду в Україні тільки місяць. Чи встигну я розлучитися?

Відповідь юриста:

За місяць розлучитися ви не встигнете. Ви зможете хіба що подати документи до суду. Зазвичай справи про розірвання шлюбу в середньому тривають 3,5-4,5 місяці. Іноді буває що можна розірвати шлюб швидше. Іноді справа затягується.

Скільки часу триватиме суд про розірвання шлюбу залежить від багатьох факторів:
– чи вірно складені документи;
– яким чином складені документи. Можна просити суд розглядати справу у спрощеному провадженні. Це дещо прискорить розгляд справи.
– від завантаженості судді справами;
– від бачення суді, яким чином повинна слухатися справа: у спрощеному чи загальному провадженні, з викликом чи без виклику сторін в судове засідання. Тільки суддя приймає рішення щодо процедури розгляду заяви про розірвання шлюбу;
– від позиції Вашого чоловіка, чи буде він простити строк на примирення і чи буде він ходити у судові засідання. Якщо проситиме строк для примирення, суддя може зупинити провадження, та дати час подумати щодо розірвання шлюбу на строк від 1 до 3-х місяців. Якщо ж чоловік не буде ходити у судові засідання, суддя може один-два рази відкласти слухання справи.

Крім того потрібно врахувати, що рішення вступає у законну силу протягом 1-го місяця. Тобто лише через місяць після винесення рішення, Ви можете підійти в канцелярію і забрати рішення.
Забрати рішення з канцелярії також справа непроста. У зв´язку з великим навантаженням та малою кількістю працівників канцелярій судів, Ваше рішення можуть видати Вам через місяць після подачі вами заяви про його видачу.

Якщо Ви не можете чи не хочете бути присутні в судових засіданнях, та не маєте бажання ходити по канцеляріях подаючи та забираючи документи, справу у суді можна провести без Вашої присутності.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

 

До теми:

Вирішили розлучитися: як поділити прибудову до батьківської хати між подружжям?

Розлучення без оригіналу свідоцтва про шлюб: чи може відмовити суд у розірванні шлюбу?

Чи можна отримати розлучення, якщо один із подружжя не прийде до суду?

Чи можна розлучитися без адвоката?

З ким буде жити дитина після розлучення – визначає суд чи самі батьки?

З ким залишиться жити домашній улюбленець після розлучення?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев