З ким залишиться жити домашній улюбленець після розлучення?

news

Поділом майна після розлучення вже нікого не здивуєш. А от як бути з домашніми улюбленцями? Напевно, ви ніколи подумати не могли, що в разі розлучення кішку чи собаку доведеться ділити. Проте законодавство України визначає домашніх тварин, як майно, що підлягає поділу.

Запитання клієнта:

Мій колишній забрав собі нашого собаку. До розлучення лише я займалася ним, робила прививки, гуляла і т.п. А тепер щоб насолити мені той урод забрав пса. Я писала заяву в поліцію, вони сказали, не займаються такими питаннями, і що треба йти у суд. Суд допоможе? І з чого починати?

Відповідь юриста:

Собака куплена у шлюбі є спільною власністю подружжя. Пес згідно нашого законодавства на жаль є об´єктом (як автомобіль, диван чи холодильник), а не суб´єктом (як наприклад неповнолітня дитина) у шлюбно-сімейних справах, і ніяких прав він немає, його емоційний зв´язок з одним з хазяїв не враховується. Тобто суд ділити буде пса приблизно як автомобіль.

Для початку собаку потрібно оцінити, щоб від вартості оцінки сплатити судовий збір. Потім подавати позов де просити поділити собаку та визначити порядок користування ним, або як варіант вимагати сплату компенсації, або пропонувати виплатити компенсацію іншому з подружжя за те, що суд повністю визнає пса вашою власністю.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев