Розлучення без оригіналу свідоцтва про шлюб: чи може відмовити суд у розірванні шлюбу?

news

Зібралися розлучатися – готуйте документи. Вам потрібні, крім заяви, паспорт, оригінал свідоцтва про шлюб, квитанція про сплату мита. А що робити, якщо оригіналу свідоцтва нема?

Запитання клієнта:

Мені адвокат склав документи до суду про розвод, але суд їх вернув, бо не було свідоцтва про шлюб. А де я його візьму? Чоловік забрав всі документи по хаті, по дітях і про шлюб. Ми приклали копії, але суду не підошло. Мене шо не розведуть, якшо немає того свідоцтва? Як мені розвестися???!!!

Відповідь юриста:

Адвокат, котрий складав вам документи повинен був вам сказати, що суд не прийме ваші документи до розгляду, якщо до них не буде додано оригіналу свідоцтва про одруження.

Також він вам повинен був підказати, що дублікат свідоцтва про одруження можна взяти у РАГСі. Тобто це взагалі не є проблемою. Йдете у РАГС, за 15 хвилин вам роздруковують свідоцтво про одруження, ви додаєте його до своїх документів та подаєте до суду.

Якщо позовну заяву складено вірно, ніяких питань у вас виникнути не повинно. Але, повторюся, це за умови, що документи було складено вірно.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

 

До теми:

Чи можна розлучитися без адвоката?

З ким буде жити дитина після розлучення – визначає суд чи самі батьки?

З ким залишиться жити домашній улюбленець після розлучення?

Чи можна отримати розлучення, якщо один із подружжя не прийде до суду?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев