З ким буде жити дитина після розлучення – визначає суд чи самі батьки?

news

Кожна дитина має право жити у повноцінній родині з мамою і татом. Але що робити, коли батьки розлучаються? З ким залишається дитина? А що, коли в розбірки батьків втручаються ще й “близькі родичі”? Дитина знаходиться між двох вогнів, як то  кажуть, і страждає найбільше…

Запитання клієнта:

Доброго дня. Потрібна допомога. Мою дитину забрали дід та баба зі сторони чоловіка, які мешкають разом з чоловіком та не дають мені можливості бачитися з нею. Єдине місце де я можу підступитися до дитини – на прогулянці. Дід міцно тримає дитину за руку, а баба знімає мене на відео. Битися з ними я не хочу і не можу. Викликала поліцію, писала заяви – поліція розводить руками та каже щоб я йшла до суду. Баба з дідом налаштовують дитину проти мене і залякують. Ну це ж ненормально! Я матір і не маю доступу до своєї дитини. Батькові не до дитини, йому в голові водка і гульки. Ініціатори тут дід і баба.

Я офіційно працюю, маю подаровану мамою однокімнатну квартиру. Які у мене шанси виграти суд щоб дитина жила зі мною?

Чи можна розлучитися без адвоката?

Відповідь юриста:
Доброго дня. Вам слід подавати до суду позов про визначення місця проживання дитини разом з вами (матір´ю).
З того що ви описали, справа має для вас позитивну перспективу. Суд буде звертати увагу на ваші житлові умови, офіційне працевлаштування, умови/графік роботи. Також можуть виникнути питання щодо шкідливих звичок/психічного/фізичного здоров´я. Багато буде важити висновок органу опіки та піклування у вашій справі. Будуть цікавитися позицію батька дитини, т.я. він відповідач у справі.

Бабу з дідом швидше за все залучить до справи батько дитини, як свідків. За умови що він взагалі буде справою цікавитися та приймати у ній якусь участь.

В будь-якому випадку, якщо ви хочете, щоб дитина проживала разом з вами, іншого способу ніж суд – немає.
За потреби звертайтеся. Ми займаємося такими питаннями. Можемо підготувати

З ким залишиться жити домашній улюбленець після розлучення?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев