Творчий Луцьк: Жінка, що знає все про натуральну красу

news

Ми продовжуємо відкривати вам людей, що створюють щось цікаве і незвичне. На цей раз в центрі уваги жінка, що не купує кремів, шампунів та помад. Вона їх створює сама! Про стереотипи суспільства, переваги і недоліки натуральної косметики та про особливості косметичної кухні інформаційному порталу «Волинь.info» розповіла луцький косметолог Олена Голоденко.

Жінка є членом організації «Рукотвори Волині» та відома клієнтам під іменем Green Valerie. До слова, така назва в честь дочки, яку звати Валерія.

Олена Голоденко створює косметику протягом п′яти років. За освітою – соціолог, також проходила курси косметології. П′ять років викладала в університеті. Але згодом вирішила кардинально змінити рід занять і повністю присвятила себе косметиці. А все розпочалось з того, що в якийсь момент її стало цікавити, що вона купує в магазині. Потім, коли завагітніла, почала шукати засоби, якими можна користуватися, щоб не нашкодити собі й дитині. Як виявилось, знайти безпечну косметику – справа не з легких. Тоді Олена почала сама пробувати щось робити. Перші вироби продавала друзям, знайомим. Створила сторінку в соцмережі зі своєю продукцією. Але коли вступила в аспірантуру, на якийсь час зовсім перестала цим займатись. Писала дисертацію, викладала.

«З часом мені ця робота перестала приносити задоволення, бо це було не те, що я очікувала»,  – розповідає про причину звільнення з університету пані Олена.

Олена Голоденко у своїй майстерні

Рік тому у квітні вона записалась на ярмарку. Вирішила, якщо йти на ярмарку, то треба мати свій бренд. Надрукувала візиток, наробила цілий стіл виробів. Тоді й вирішила, що з університету піде.

Олена Голоденко робить все, що підпадає під термін «косметика»: засоби для догляду за обличчям, тілом, волоссям та косметику для дітей.

В її майстерні пахне травами і деревиною, тож здається, ніби ти прийшов на лісову галявину. Тут багато різних баночок, тюбиків і пакетиків, серед яких і працює жінка.

Що таке натуральна косметика і що від неї очікувати?

«Дуже часто люди плутають натуральну і професійну косметику. Вони думають, що якщо зараз вони візьмуть натуральний крем, то за тиждень все зміниться. Якщо людина хоче позбутись якихось проблем чи недоліків, то засобами лікувальними і професійними це швидше можна досягнути. Тільки ви не вирішите проблему. Вона повернеться, як тільки ви перестанете цим користуватися. Натуральна косметика для того, аби дати тривалий результат, підкріплений зсередини. Це стиль життя. Коли я починала це все, я не шукала шампунь чи крем, щоб він мені покращив стан волосся чи шкіри. Я шукала для того, щоб він був безпечний. Адже перша умова – це безпека, далі – безпека для навколишнього середовища. Коли ви купляєте вітаміни, ви ж не прокидаєтесь наступного ранку, коли випили одну таблетку, і не кажете, що «ось це вітаміни для волосся і нігтів, а нігті не виросли на п’ять сантиметрів». Так само з косметикою», — розказує пані Олена.

Шоколадний бальзам для волосся

Своїм клієнтам вона часто говорить, що коли вони куплять натуральний шампунь, то спочатку від нього волосся буде жорстке, його буде важко розчесати, але згодом результат здивує — м′якість та природній блиск гарантовані. Бо волосся звикло до магазинних засобів і силікону, що там міститься. Для того, щоб воно було гладеньким без силікону, треба такими бальзамами покористуватись хоча б три місяці. Якщо волосся в гарному стані, то перейти на натуральний засіб можна за два місяці, але якщо волося фарбоване, відбілене, є посічені кінчики, воно сухе й ламке, то коли ви вперше помиєте голову натуральним шампунем і знімете рушник, у вас будуть на голові «дроти». Це все потрібно перетерпіти, щоб згодом волосся від натурального шампуню було м′яким і здоровим.

Крім того, жінка розповідає, чим її косметика для чоловіків відрізняється від косметики для жінок:

«Для чоловіків — різниця в запахах – додаю, наприклад, не ваніль, а щось інше. А коли є бальзам для губ без запаху, то яка різниця, для кого він, – для чоловіка чи для жінки? Що обов’язково має писати, що це для чоловіка? Це все маркетинг. Сучасний маркет пропонує крем для правої руки і для лівої руки, крем для правої щічки і крем для лівої щічки. Ми живемо в епоху суспільства споживання. Це настільки за багато років нав’язувалось, що всі живуть стереотипами. Всі дівчата думають, що вони обов’язково повинні мати нарощені нігті, гарно зроблені брови, обов’язково жінка має мати чорне маленьке плаття… Це все робиться не один рік. Дитина скоро родитиметься і на підсвідомому рівні буде знати, що їй обов’язково треба шампунь, гель для душу і окремо мило. Я не користуюсь гелем для душа, в мене є мило. А теоретично можна взяти шампунь і ним помилитися, основа кругом майже однакова. Ним можна помити все, навіть обличчя, якщо у вас нормальна шкіра. А взагалі людині для гігієни достатньо одного шматка мила!»

ydM0tnzdsIA

Однак до розуміння цього людині треба прийти. Косметолог сама згадує, як колись жила під впливом маркетингу:

«Я сама колись така була. Колись, як вчилась в університеті, я жила з подругою. Як ми йшли у ванну купатись, то треба було брати якусь етажерочку. Бо я несла шампунь, бальзам, маску для волосся. Це ти спочатку наносиш шампунь, потім бальзам…сидиш там годину. Потім скраб для ручок, скраб для ніжок, те для того, це для того…Ти сидиш там і з кожної баночки дістаєш те все. І я згадую: я реально отримувала від цього задоволення».

Зараз жінка часто намагається пояснити клієнтам, що крем для тіла можна нанести на руки, на ноги, бо це теж тіло. Єдине, що крем для стоп – більш кислотний, він роз′їдає, бо найгрубіша шкіра — на п’ятах. І крем для рук – більш поживний, щоб заживляв, це для людей, які постійно щось роблять руками, приміром, працюють на городі. А якщо людина працює в офісі, а вдома в неї є посудомийна машина, то можна взяти один крем для тіла і мазати ним і шию, і руки, і ноги, і цього вистачить.

Особливості створення натуральної косметики

«Це схоже на кухню. Буває таке, що нема настрою, тоді не вийде. Робиш по рецепту, але воно чомусь збивається в грудочки. І тоді ти все згортаєш – я зроблю це завтра. Ти все заряджаєш тою енергією. Той шампунь, який дівчата чекають, не може не допомогти, бо я за нього дуже переживаю», — розповідає Олена.

За її словами, не складно прочитати про лікувальні властивості рослин — все це можна знайти в Інтернеті. Але для підбору трав для конкретного засобу треба мати інтуїцію. Так само — для підбору аромату, щоб виріб гарно пахнув і мав необхідну консистенцію.

Для гарного запаху Олена використовує ефірні олії — цитрусові, хвойні, квіткові — і ніколи не застосовує жодних штучних ароматизаторів. Чудово пахнуть апельсин, грейпфрут, евкаліпт, хвойне дерево, кедр, бергамот, сандал, жасмин, герань, ваніль…

«Я сама не люблю всього штучного. Не користуюсь парфумами. Я люблю, коли від людини або нічим не пахне, або просто пахне людиною. Коли ти береш якийсь запах – це не є полуниця, це не є вишня, це ароматизатор, це ж ти не пахнеш ним. Це заміна. Всім хочеться гарного життя. Мені хочеться того запаху, який є», —зазначає жінка.

Список компонетів, які вона використовує, містить більше сотні складників. Практично всі трави, витяжки та екстракти замовляються, сама жінка трав не збирає. Тільки коли треба сік подорожника чи вишні, заготовляє це самостійно. За основу беруться дистильована чи мінеральна вода, відвари трав.

Натуральні какао-масло та терте какао

Майстриня використовує консерванти, бо без них будь-який засіб зіпсується за тиждень. Але використовує харчовий консервант — він не шкідливий. Та й додає його у невеликих кількостях. Цікаво, що можна замовити косметику з додаванням тільки природніх консервантів, до яких, зокрема, належать екстракт грейпфрутових кісточок, розмарин, бергамот, екстракт кори дуба тощо.

На виготовлення продукції іде від однієї до п′яти годин. Спочатку все відважується, нагрівається на водяній бані, потім змішується. Коли воно охолоне, туди додаються активні компоненти – вітаміни, екстракти, олійки, які не можна нагрівати.

Всі засоби робляться на замовлення. Винятком є мило і олійки, оскільки в них довший термін зберігання.

Особливістю засобів для маленьких діток є те, що туди не даються ефірні олії. Миюча основа вдвічі менша. Також містяться речовини для заспокоєння, наприклад, лаванда.

Якщо людині не подобається якийсь компонент чи запах, їх можна замінити на інші.

«Це як індивідуальний пошив одягу – так само можна собі замовити індивідуальний засіб», — наголошує пані Олена.

 Особливості користування натуральною косметикою

Всю продукцію треба зберігати в холодильнику. При кімнатній температурі, але не на сонці, можуть зберігатися олійки.

Шампуні і бальзами можна зберігати у ванні, якщо ви впевнені, що за місяць використаєте ці засоби і якщо там не дуже гаряче. Інакше — зіпсуються.

Крем можна брати тільки чистими сухими руками – дістала, намазала, поставила назад у холодильник. Якщо ви візьмете вологими руками крем і ще залишите в теплому місці – там з’явиться пліснява, і зіпсується засіб. На шкірі з′явиться висипка, проте не від того, що крем поганий, а від того, що людина занесли туди бактерії.

Косметолог завжди попереджає, що краще не брати засіб, якщо клієнт не готовий дотримуватись норм.

Коли ви перестаєте користуватись промисловими засобами, які дуже сильно очищають шкіру і волосся, спочатку здається, що шампуні гірше змивають. Але коли покористуватись такими засобами хоча б шість місяців, шкіра звикає, що її сильно не пересушують, і починає виділяти менше сала.

«У мене є знайомі, які труть яблуко і наносять це все раз у місяць. Або миють ржаним хлібом. Це все наноситься на півгодини, бо воно миє за рахунок того, що вбирає, але потім раз на кілька тижнів можна мити голову. Але є люди, яким треба зрозуміти, що до такого треба прийти. Щоб перейти до миття волосся хлібом, це навіть не рік треба. Це стиль життя, це правильне харчування, — наголошує пані Олена. — А якщо взяти крем на травах і нанести зверху шар тонального крему, то людина потім скаже: «Ви знаєте, користувалась вашим кремом, нічого не допоміг». То що ж він допоможе?»

Плюси і мінуси косметики з природних речовин

Серед незаперечних переваг — безпечність та позитивний, лікувальний вплив на стан шкіри і волосся.

Серед недоліків — невеликий термін придатності порівняно з магазинними засобами, незручне зберігання та алергічні реакції. Але, як стверджує Олена Голоденко, алергії виникають у людей, які мають алергічні схильності. Вони зазвичай знають, на що в них алергія, і просять не додавати цих речовин у косметичний виріб.

Створення косметики — процес творчий

За словами Олени Голоденко, натхнення є незамінним компонентом при варінні косметики.

Воно саме приходить до майстрині:

«Просто треба любити життя, свою сім’ю, те, чим займаєшся. Я так і не задумувалась, де воно береться. Буває, прийде якась ідея — і все кидаєш, і починаєш її реалізовувати».

Жінка розповідає, що коли вона працювала викладачем, то не бачила віддачі. А зараз відчуває себе корисною людям, адже вона створює екологічно чисті засоби, ділиться дієвими секретами догляду за собою, передає людям філософію життя без хімії, таємниці природної краси. Адже в неї нема мети продати якомога більше продукції, насамперед вона хоче, щоб створене нею пішло на користь людям. Своїм клієнтам Олена розказує, що краще обрати для їхнього типу шкіри чи волосся, як правильно доглядати за проблемними ділянками тощо.

«Мені це подобається, я сама цим живу. Це те, що ти робиш без грошей, і робив би далі», —стверджує майстриня.

Наталя ХВЕСИК

Читайте також:

Творчий Луцьк: як звичайні яйця перетворити в обереги

Луцький художник: віра в себе робить людину сильною, а віра в Бога – могутньою

Творчий Луцьк: Жінка та жіночність очима художниці

Творчий Луцьк: як народжуються вітражі

Луцький тату-майстер: «Я буду старий, обвисший, і ти будеш старий, обвисший, тільки я буду розмальований»

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев