Творчий Луцьк: Майстриня виготовляє торти … з підгузників

news

Бувають тортики із борошна та яєць, з шоколаду та фруктів, з кремами та джемами, а бувають з підгузників! Щоправда, вони зовсім неїстивні, але гарні й практичні. Про те, як з такого незвичного матеріалу, як дитячий підгузник, виготовити справжнє диво, інформаційному порталу «Волинь.info» розповіла лучанка Лілія Олєйнікова.

Жінка за освітою юрист. Працює старшим лаборантом на юридичному факультеті СНУ імені Лесі Українки. Незвичною творчістю захопилась, коли перебувала в декретній відпустці.

Пані Лілія розповіла, що їй до вподоби чимало американських традицій, одну з яких вона вирішила втілити в життя.

За океаном жінкам, які готуються стати матір′ю, подруги влаштовують вечірки – бейбі шауер. Незамінною складовою частиною цих святкувань є кенді-бар, в центрі якого розміщують тортик з підгузників. Саме такі торти і зацікавили жінку.

«Ніколи сама від себе не чекала, що буду цим займатись. Навіть не могла уявити, що в мене вийде», — запевняє майстриня.

qulz0R11rsQ

Лілія Олєйнікова виготовляє також прикраси і ще багато чого

Пригадує свою першу спробу у цій справі: купила упаковку підгузників і заходилась творити. Але не все вийшло одразу, як хотілось – тортик вдався, а візочок – не зовсім. Коли ж через деякий час жінка знову спробувала зробити задумане, все вийшло. Відтоді минуло понад два роки. За цей час у Лілії з′явились замовники і хобі стало приносити прибуток.

Торти Лілії Олєйнікової повністю складені з підгузників. Але між собою вони не зшиваються і не склеюються. Кожного з них майстриня скручує, а тоді окремі підгузники складаються в цілісну композицію. Можна робити інакше: скручувати всі одночасно. В будь-якому разі скручені підгузники скріплюються резиночкою, а згодом – стрічкою. Після зав′язування стрічки резиночки знімаються. Тобто тримається лише на стрічці, шпажках, інколи картонному каркасі. Але при цьому композиція є міцною, при перевезенні навіть на далекі відстані вона не розпадеться.

X28Kv5ThPlc ZysW7jAoWU0 dR_fhKZ7b8c

Зараз жінка досягла такого рівня майстерності в укладанні основи, що торт можна розкласти одним рухом — достатньо ножицями розрізати стрічку. Цікаво, що всі використані у тортику підгузники можна застосовувати за призначенням.

Пані Лілія розповідає, що в Україні таке мистецтво тільки розвивається, в той час як в Америці воно дуже популярне. Там є багато майстрів, які роблять незвичайні конструкції. Деякі з них відкривають внутрішню частину підгузника, вивертають її, прошивають, розмальовують тощо. Внаслідок цього половину підгузників згодом використати не можна.

У Лілії Олєйнікової інша позиція. Вона працює так, щоб всі складові знайшли практичне застосування.

Замовляють такі вироби на подарунок для новонароджених діток, на хрестини, річницю від дня народження тощо.

q5jXioESqrw  GbDkApIsFws

Спочатку майстриня робила багато тортів у формі замку, зараз же може виготовити й інші фігури: візочки, ромашки, равлики, гітари тощо. А ще можна замовити тортик у вигляді повітряної кулі, ідея створення якої належить майстрині. Якось для хлопчика з Канади вона робила тортик у вигляді пальми з жирафою. Коли побачила фото малюка, його смугляве обличчя та темні, майже чорні очі, така асоціація виникла сама собою.

Lyhz3_80mdQ f6h3mcpJf4U D23jQQSpdFw2aTVzWZB26g

Каркас до деяких тортів може бути картонний, проте основа — вся із підгузників. Як елементи декору використовуються різні дрібнички для немовлят — пустушки, брязкальця, шкарпетки, засоби гігієни тощо. Часто Лілія купує їх завчасно. Сподобається щось на в магазині чи аптеці — неодмінно придбає, адже необхідно мати матеріали для термінових замовлень. До вибору складових своїх виробів жінка підходить відповідально, обирає якісну продукцію та слідкує, щоб одні деталі поєднувались з іншими, щоб гармоніювали кольори.

Підгузники для тортів використовує польські або ж ті, які хоче замовник. Завжди питає про вік дитини, щоб підійшов розмір. Найменше підгузників необхідно на візочок — 12. Найбільший торт був складений із 88 штук.

ILJ9AnNVocU

Такий подарунок — задоволення не з дешевих, адже і підгузники, й інші деталі є дорогими. Найдешевший візок коштує 160 гривень, а найдорожчий торт обійшовся замовнику в 450 гривень. Однак це хороший спосіб оригінально подарувати потрібні речі. Не дивно, що замовляють таку красу переважно люди від 25 до 35 років, адже молодим частіше хочеться здивувати.

Жінка мріє про власну майстерню, а поки що чоловік облаштував для неї творчий куточок. Крім того, він часто радить Лілії, як краще зробити, де щось додати. Синок, якому зараз три роки, теж допомагає, але по-своєму: може квіточку поцупити або намистинку.

Dk4sLAu1gKE

Майстриня любить працювати на самоті, але під супровід кінофільмів. Відзначає, що коли дивилась фільм «Відчайдушні домогосподарки», вироби вдавались особливо гарні. Коли робота не йде до рук, Лілія на якийсь час її відкладає. Надихають жінку роботи інших майстрів.

«Дивлюсь чужі роботи, але повторювати не люблю. Є майстрині, які повністю копіюють найменші деталі. Я можу подивитись композицію і зробити по-своєму. Від робіт інших майстринь набираюсь натхнення», — ділиться пані Лілія.

voL0etoKewM

«Якось у мене замовили тортик з Одеси. Я була така щаслива. Це ж таке місто величезне, що там, напевно, багато хто займається цим, але дівчина замовила саме в мене. Я відчувала гордість», — розповідає майстриня про речі, які теж позитивно впливають на творчість.

Як стверджує жінка, без кумедних ситуацій не обходиться: часто люди питають, яка вартість кілограма торта, бо думають, що то випічка.

YuFYYJDD6zE yq24gO5tuos

Лілія Олєйнікова запевняє, що для виготовлення оригінальних речей необхідно мати бажання, натхнення та фантазію. Крім того вона вважає, що кожен може досягнути майстерності в будь-якій справі, головне —захотіти.

Наталя ХВЕСИК

Читайте також:

Творчий Луцьк: Декан волинського вишу готує смаколики по-американськи

Гітарист луцького гурту: «Любіть музику 24 години на добу»

Творчий Луцьк: Жінка, що вміє оригінально зберігати сімейні фото

Творчий Луцьк: Свічками луцького майстра милуються у 25 країнах світу

Творчий Луцьк: Художниця малює на воді. ФОТО

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев