Творчий Луцьк: Художниця малює на воді. ФОТО

news

Вперше у Луцьку відбудеться незвичайна виставка – картин та різноманітних виробів, виконаних у техніці Ебру.

Про цю незвичайну техніку розповіла нам художниця, авторка майбутньої виставки Алла Харчук.

Нагадаємо, нещодавно Алла презентувала свою виставку про жіночністьа також розповіла інформаційному порталу «Волинь.info» про своє бачення жінки. Також минулого місяця відбулася виставка учнів Алли Харчук. 

j2LTfG21ck8

«Творчій людині завжди хочеться розвиватися і вдосконалюватися. Митець завжди має знаходитись в творчому пошуку, в роздумах і вдосконаленні, переосмисленні, спостереженні… Мені не цікаво працювати завжди в одному стилі, в одній техніці. Хочеться, щоб кожна виставка була не лише насичена позитивом, але і глибокими роздумами, спонуками щось змінити в своєму житті. Якщо актор все життя грає лише одну роль, він не може осягнути всю ту гамму почуттів і настроїв, на які здатен. У кожній своїй виставці я ставила собі нові завдання і горизонти», – розповіла нам Алла.

1

«Перша моя виставка яку я створила у 16 років, це була дуже відверта розповідь, образно-символічна виставка. Коли досліджувала живопис минулих епох, зокрема Голандське мистецтво. Я була дуже натхненна ним, тим ритмом, кольором і композицією, тому створила велику колекцію натюрмортів. Потім наступна виставка, близька до Імпресіонізму, четверта персональна виставка з елементами модерну і авторськисми пошуками. Нещодавно відкрила для себе нову і загадкову техніку «Ебру».

3

Техніка Ебру?

«Танець на воді». За однією з версій, Ебру – малювання на воді, з’явилося в Індії, а потім через Персію потрапило в Османську імперію, як раніше називали Туреччину. Частина вчених вважає, що назва техніки походить від «ebri», що означає в перекладі «хмару», інші вважають, що назва походить від арабського «ab-ru» що означає «обличчя води», інші вважають, що назва техніки походить від «ebre», що означає «хвилеподібний». У країнах Старого Світу, мистецтво Ебру – малювання на воді, з’явилося тільки в XVI столітті, а пік його популярності припав на XVII–XIX століття. Так як техніка була привезена зі Стамбула, європейці найчастіше називають її «турецької папером». Найстаріша з відомих картин в техніці Ебру датується 11 століттям. Хоча про цю техніку дуже мало відомо,т ому не можливо з упевненістю сказати, к і коли вона насправді виникла».

2
Чи легко навчитись техніці «Ебру»? 
Процес створення картини дуже тривалий. Потребує ретельної підготовки і навиків. Мало майстрів на Україні, які досконало володіють цією технікою, тому багато інформації тримається в секреті. Техніка «Ебру» відрізняється від інших технік тим, що для створення картин потрібні спеціальні фарби, інструменти і правильно підготовлена загущена вода, настояна на рослині Астрагалус (гевен), яку зрізають в середині літа, а отриману смолу сушать на сонці. В результаті отримують потрібну речовину, настоявши її протягом двох тижнів, можна отримати розчин потрібної консистенції. Найбільша складність – це приготування порошкових фарб, виготовлених на натуральних пігментах. Немає чітких пропорцій, треба відчути, яка має бути консистенція щоб фарби піддавались написанню картини на воді, щоб не втратили свої властивості і не потонули, а лишились на поверхні води, створивши оригінальний і унікальний малюнок.

Написання картини на воді – дуже захоплююче, таємниче, казкове. Це така арт-терапія, яка не зрівниться з іншими техніками. Там фарби живуть за якимись незбагненними, своїми канонами… Зробити авторську копію неможливо – всі зображення лише в одному екземплярі».

4

На свої виставці художниця покаже, як малювати на воді. Про час та місце виставки ми повідомимо уже зовсім скоро.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 22 21 24 23

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев