Смачні страви до посту: готуємо паштет із сочевиці на бутерброди

news

Як приготувати та заморозити паштет із сочевиці на бутерброди?

Думаєте, паштети бувають лише з печінки чи з м’яса? А ось і ні! Під час посту можна приготувати паштет із смачних та корисних бобових, що є також джерелом рослинного білка.

Всесвітньо відомий паштет із гороху нут, хуммус, у Грузії люблять паштет із червоної квасолі з грибами. А ми з вами сьогодні приготуємо та продегустуємо паштет із зеленої сочевиці, ф’южн рецепт близькосхідної та французької кухні. Від Близького Сходу в ньому тхіна – кунжутна паста, криниця кальцію і вітаміну Е, а від Франції найсмачніша карамелізована цибуля, кисло-солодка і пікантна.

Паштет цей прекрасний на сніданок, як джерело енергії, і в будь-який час дня, як чудове перекушування. Подавайте його на хрумких тостах з багету або на м’якому пухкому хлібі типу лаваша. Таким паштетом добре пригостити гостей-вегетаріанців або взяти на роботу.

Інгредієнти:

  • Сочевиця – 400 г
  • Цибуля ріпчаста – 2 шт.
  • Кунжутна паста – 1 ст.
  • Олія оливкова – 2 ст.л.
  • Оцет винний – 2 ст. червоний
  • Цукор – 1 ст.
  • Сіль за смаком
  • Перець чорний – за смаком

Зелену сочевицю вимити, залити окропом та відварити до готовності. Це займе близько півгодини, попереднього замочування сочевиця не потребує.

Поки сочевиця вариться, приготуємо карамелізовану цибулю. Для цього поріжемо очищену цибулю тонкими півкільцями.

На розігріту сковороду налити оливкову олію та пересмажити цибулю до золотистого кольору. Посипати цибулю цукром та дати цукру розплавитися. Влити оцет та посолити. Додати трохи води та готувати до випарювання рідини. Цибуля має стати м’якою.

Готову сочевицю слід відкинути на друшляк, а потім покласти в блендер. Додати половину каремелізірованной цибулі, кунжутну пасту тхіну, сіль та перець. Пюрирувати в імпульсному режимі до однорідності. Подавати, намастивши на хліб з каремелизованою цибулею, що залишилася.

Охолоджений паштет перекласти в тару для заморозки, запакувати в пакет, охолодити в холодильнику 2-3 години і переставити в морозильну камеру на зберігання.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев