Мобілізація в Україні: у яких випадках відстрочка для вчителів не діє

news

Загальна мобілізація в Україні триває. Її терміни продовжені наразі мінімум до 20 травня 2023 року. Під мобілізацію підлягають громадяни України віком від 18 до 60 років

Сьогодні розглянемо питання мобілізації вчителів. Як відомо,  студентів та викладачів не мобілізують. Крім того, 29 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7352, який вносить зміни до закону про мобілізацію та надає право на відстрочку викладачам та науковим співробітникам.

Отже, вчителі мають право на відстрочку, проте є умови.

Про це розповіла юристка, експертка ГО “Юридична сотня” Марія Звягінцева, пише “Освіторія”.

Відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію” під час особливого періоду не підлягають призову:

  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь,
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Для отримання педагогом відстрочки є дві умови — робота в закладі освіти має бути основною (а не, скажімо, за сумісництвом) та зайнятість не менше 0,75 ставки.

Якщо діяльність фахівця не відповідає цим критеріям, відстрочка не застосовується. Тобто вчитель, який працює на пів ставки, відстрочку саме через педагогічну діяльність не отримає, якщо, звісно, не має інших обставин, які надають на неї право,

– наголосила юристка.

У той же час для технічного педагогічного персоналу такої відстрочки немає, йдеться лише про наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівники різних освітніх закладів.

До теми:

Мобілізація в Україні: чи заберуть на війну тих, кому користуватися зброєю не дозволяє релігія

Мобілізація в Україні: чи можна відмовитися від повістки і не порушити закон

Мобілізація в Україні: навіть обмежено придатних громадян можуть призвати служити

Мобілізація українців на підприємствах у Польщі: чи справді видають повістки?

Мобілізація в Україні: як довго діє бронювання працівників?

Мобілізовані та контрактники: у чому різниця прийому на службу

0 Комментариев