Мобілізація в Україні: чи заберуть на війну тих, кому користуватися зброєю не дозволяє релігія

news

В Україні триває загальна мобілізація. Повістки роздають мало не на кожному кроці. Хтось усвідомлює усю відповідальність, а хтось прагне уникнути призову до війська.

Є категорія громадян, яким їхнє віросповідання забороняє користування зброєю, навіть для захисту. Чи можуть їх призвати до війська? Про це розповідає видання apostrophe.ua з посиланням на адвокатів ресурсу b2bconsult.

Питанням наявності в Україні “альтернативної служби” поцікавився військовозобов’язаний українець-буддист та отримав відповідь.

Юрист зазначив, що якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, згідно зі ст. 35 Конституції України, виконання цього обов’язку має бути замінене невійськовою службою, яка не передбачає військової підготовки та використання зброї.

Альтернативну службу проходять на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України, але лише строковики та виключно у мирний час.

Оскільки строкової служби під час воєнного стану немає, відповідно, замінити військову службу альтернативною під час війни не можна.

Утім адвокати порадили написати заяву до військкомату і попросити виконувати військовий обов’язок у формі альтернативної (невійськової) служби. Для цього потрібно додати документ, що підтверджує істинність переконань – довідку від своєї релігійної громади – з переліку зареєстрованих організацій, які забороняють використання зброї.

Якщо людина підтвердила, що належить до релігійних організацій, які забороняють користування зброєю, її можуть призначити на небойову посаду, тобто кухарем, водієм, інженером тощо.

Теоретично, якщо людина, наприклад, адвентист-реформіст, написав таку заяву і додав відповідні документи, але воєнком вперто направляє його у мінометний розрахунок, він може написати скаргу, подавати в суд, посилаючись на Статтю 35,

– зазначили адвокати, додавши, що таких випадків на практиці ще не було.

До теми:

Мобілізація в Україні: чи можна відмовитися від повістки і не порушити закон

Мобілізація в Україні: навіть обмежено придатних громадян можуть призвати служити

Мобілізація українців на підприємствах у Польщі: чи справді видають повістки?

Мобілізація в Україні: як довго діє бронювання працівників?

Мобілізовані та контрактники: у чому різниця прийому на службу

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев