Мобілізація в Україні: чи можна відмовитися від повістки і не порушити закон

news

У даний час видача повісток приводить чималу частину чоловіків у стан тривоги, страху, невідомості. Якщо вам вручили повістки, це не кінець світу.

Виявляється, навіть після отримання повістки, ви можете відмовитися від неї. Проте зробити це може не кожен. Для легальної відмови у вас має бути відповідний документ. І тоді не буде юридичних наслідків.

Якщо військовозобов’язаній особі, у якої є відстрочка чи бронь від мобілізації, вручають повістку, то вона має право відмовитися від неї. Для цього достатньо надати відповідний документ.

Особа, в якої є бронь від призову матиме відповідний документ. У випадку вручення повістки достатньо надати його, щоб уникнути необхідності візиту до територіального центру комплектування.

Якщо повістку все-таки вручили, то військовозобов’язаному доведеться прибути до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки з відповідними документами. В такому разі повістку анулюють.

Відповідно до 25 статті ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” бронювання підлягають категорії громадян, які працюють в:

  • державних органах влади чи місцевого самоврядування, які забезпечують функціонування зазначених органів;
  • на підприємствах, установах чи в організаціях, які виконують мобілізаційні завдання, але лише у випадку, що це необхідно для виконування встановлених завдань;
  • на підприємствах, установах чи в організаціях, які працюють над забезпеченням товарами чи послугами Збройних сил України та інших формувань, які захищають країну;
  • на підприємствах, установах чи в організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

При цьому критерії та порядок, яким визначаються критично важливі підприємства, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Юристи нагадують, що в більшості випадків повістка не означає автоматичну відправку на фронт. В першу чергу вручення повісток потрібне для актуалізації даних. Вже після перевірки даних можливий призов на військову службу. Українці вже рік живуть в умовах повномасштабної війни та понад 9 років з часу анексії Криму та окупації Донбасу. Не варто забувати, що завдання кожного громадянина — захист територіальної цілісності та незалежності нашої держави.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев