Мобілізація в Україні: навіть обмежено придатних громадян можуть призвати служити

news

В Україні продовжать мобілізацію та воєнний стан ще на 90 днів від з 19 лютого 2023 року. Президент Володимир Зеленський 6 лютого 2023 року підписав відповідні укази.

У період загальної мобілізації усі громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), які можуть виконувати військовий обов’язок, можуть бути призвані. Однак мобілізувати можуть також громадян, навіть обмежено придатних. Отримати повне звільнення від служби можуть лише ті українці, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Як інформує “biz.today.ua”, при цьому існують певні обмеження щодо призначення обмежено придатних українців на військову службу. Їх встановлює військово-лікарська комісія в індивідуальному порядку, оскільки деякі види служби та робіт протипоказані цій категорії осіб.

За словами юристів, особи, визнані обмежено придатними до військової служби, ― непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладу, морській піхоті, спецспорудах.

За законом, особи, визнані обмежено придатними, можуть служити :

  • у частинах (підрозділах) забезпечення;
  • у військових комісаріатах;
  • в установах, організаціях, навчальних закладах.

Визначення обмежено придатної до служби особи є у Положенні про військово-лікарську експертизу, затвердженому Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402.

Обмежена придатність у військовий стан — це непридатність у мирний час, проте це означає, що військовозобов’язаний відстрочений від служби в армії.

Якщо обмежено придатній особі видають повістку, їй треба з’явитися у військкомат, потім на медкомісію (ВЛК), де мають видати копію постанови, з переліком тих робіт та видів служби, які протипоказані саме їй за станом здоров’я.

0 Комментариев