Готуємося до Великодня: рецепти пасок від Євгена Клопотенка, Дарії Цвєк
16 квітня християни східного обряду відзначатимуть одне із найбільших церковних свят – Великдень
Традиційно головною окраси Великоднього столу є паска. Рецептів її приготування є безліч. Кожна господиня з досвідом має вже свій перевірений. А от початківцям часто випікання паски здається непосильним
Тому пропонуємо вам рецепти пасок, з якими може впоратися навіть новачок.
Рецептом класичної паски ділився Євген Клопотенко на своєму YouTube-каналі.
Починаємо готувати
Починаємо з приготування опари. Нагрійте в сотейнику молоко та покришіть у нього дріжджі. Добре перемішайте до їх розчинення. Додайте цукор і ще раз перемішайте, щоб цукор теж розчинився. Накрийте рушником або харчовою плівкою та залиште в теплому місці на 20 хвилин.
Опара збільшиться у два рази, а потім додайте в неї одне яйце та один жовток. Всипте цукор, ванільний цукор і дрібку солі. Додайте м’яке масло (воно повинне бути кімнатної температури) та сметану.
Добре перемішайте все вінчиком до об’єднання. За бажанням натріть цедру апельсина на дрібній тертці та додайте до суміші з опарою.
Додайте борошно та перемішайте тісто лопаткою до однорідності. За бажанням додайте до великодньої випічки міцний алкоголь.
Вимісіть м’яке тісто приблизно протягом 10 хвилин. Тісто не повинно липнути до рук. Сформуйте з нього кулю та викладіть у велику глибоку миску, змащену соняшниковою олією. Накрийте рушником і залиште в теплому місці на 1 годину для підйому.
Тісто повинне збільшитися в об’ємі у 2-3 рази. Обімніть тісто та знову сформуйте кулю. Ще раз залиште для підйому на 40 хвилин, щоб отримати повітряну та легку паску. Вмісіть у нього родзинки.
Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів у режимі конвекції. Наповніть паперові або металеві форми тістом, але лише на 2/3 об’єму. Залиште форми в теплому місці, накривши рушником, щоб тісто підійшло до країв форми.
Випікайте паски в духовці протягом 20-35 хвилин. Перевіряйте готовність дерев’яною шпажкою.
Готові паски повністю остудіть і прикрасьте улюбленою глазур’ю. Прикрашайте паску, як вам до вподоби та насолоджуйтеся смачною випічкою.
Дарія Цвек – відома кулінарка, її рецептами користуються українки і не тільки.
За її простим рецептом можна приготувати смачну паску. Галицька господиня й авторка 35 кулінарних книг Леся Кравецька на своєму каналі YouTube розповіла як це робить.
Інгредієнти:
- 200 мл молока
- 145 г цукру
- 20 г ванільного цукру
- 30-35 г осмотолерантних дріжджів
- 5 жовтків
- 1 г солі
- 450-500 г борошна
- 100 г масла
- 100 г родзинок – краще суміш
- 1 ч. л. апельсинової цедри
- 150-200 мл солодкого червоного вина
Крім того:
- 1 жовток
- 1 ст.л. молока
- 2 ст. л. смальцю
Як приготувати
Змішайте 200 мл теплого молока, розігрітого до температури не вище 37 градусів, 10 грамів цукру та 30-35 г дріжджів. Додайте 60-70 г борошна й перемішайте до однорідності – маса має вийти як рідка сметана. Залиште опару на 15-20 хвилин у теплому місці.
Тоді 5 жовтків сполучіть із 135 г цукру, 20 г ванільного цукру та 1 г солі. Тоді додайте до жовткової маси опару.
Вмішуйте борошно частинами і перемішуйте до однорідності. Борошно заздалегідь двічі просійте. Накрийте тісто рушником і залиште у теплому місці на 30 хв. Тоді частинами додавайте решту борошна.
Влийте до тіста розтоплене масло і домісіть тісто. Додайте цедру, розтерту із 10 г цукру. І лише на цьому етапі додайте родзинки (попередньо їх слід замочити у червоному вині). Тісто залиште на 1-1,5 год у теплі. Воно має збільшитись вдвічі.
Підготуйте форми для випікання. Викладайте тісто на 1/3 об’єму форми. Відправте у тепле місце на 1 год.
Для змащування паски збийте яйце із 10 мл молока.
Випікайте за температури 180 градусів 50 хв.
Я вважаю, що це найлегша, найзрозуміліша і найпростіша у виконанні паска. За цим рецептом сміливо можуть готувати навіть ті, хто цьогоріч вирішив спекти свою першу дебютну паску. Результат вас гарантовано порадує. Адже за 60 років, відколи був опублікований цей рецепт, таку паску встигли спекти мільйони українських господинь. І висновок у всіх один – вона чудова: пухка як хмаринка, ніжна та волога водночас, волокниста і дуже ароматна,
– говорить Кравецька.
Господиня у відео розповіла усі сучасні нюанси випікання паски за цим давнім рецептом. Адже з часом змінилися деякі продукти та їхня якість. Зокрема пані Леся радить додавати трішки більше цукру, ніж це було в оригінальному рецепті.
До теми:
Готуємося до Великодня: сирна паска “Тірамісу”
Готуємося до Великодня: паска зі згущеним молоком
Готуємося до Великодня: Паска з п’яним виноградом
Готуємося до Великодня: рецепти пасок на будь-який смак
Готуємося до Великодня: кращий та простий рецепт великодньої паски в хлібопічці
Автор статті: Ірина Велігурська