20 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

20 вересня у світі відзначаються Всесвітній день рису, Міжнародний тиждень слінгоносіння, Всесвітній день валенсійської паельї.

В Україні – День рекрутера, в Китаї – День любові до своїх зубів, в Японії – День шанування літніх людей, в США – День подорожуючих ділових жінок, День піци пепероні, День сирних паличок, День ромового пуншу, День сирного соусу “Keco”, День тарабарщини, в Німеччині – День дітей, в Таїланді – День молоді, День охорони каналів, в Білорусі – День митника, Перу, У Венесуелі, Уругваї – День свободи вираження думок, в Азербайджані – День нафтовиків, в Киргизстані – День підприємця, в Індії – День пам’яті Шрі Нараяна гуру, день шанування предків “пітру Пакша”, в Бангладеш – Мадху-пурніма.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

20 вересня християни відзначають церковне свято на честь мученика Созонта і преподобного Луки Глубокореченського.

Преподобний Лука Глубокореченський (Каппадокійський) народився і жив у державі Каппадокія (територія сучасної Туреччини). Він був ігуменом, наставників обителі, що носила назву «Глибокі річки». Даний монастир був відомий своїм жорстким і суворим способом життя. Основними принципами ченців були тяжка праця протягом дня, молитви весь вільний час і мінімум їжі. Також вони активно займалися просвітницькою роботою серед місцевого населення.

Ченці даної обителі постійно несли Боже слово всім віруючим, звертали у віру язичників. Лука був найзавзятішим прихильником цих правил і найбільш побожним ченцем. Все життя він прожив при монастирі і помер від старості у віці трохи більше 90 років.

Традиції свята
На Русі існувало безліч традицій, пов’язаних з цим святом. Цей день вважався сумним. По-перше, тому що бабине літо закінчувалося. По-друге, при чищенні цибулі у дівчат, жінок постійно текли сльози. Цибуля використовувалася для багатьох страв, солінь, заготовок. Дівчата заплітали волосся, в процесі молячись святому. Вони просили такі ж товсті золоті довгі коси, як ті, які в’яжуться з цибулин. Вважалося, преподобний Лука спеціально насилав гіркий плач, щоб дівчатам проплакатися над цибулею перед вступом у доросле життя.

Вважалося, що для зміцнення здоров’я і щоб відвести хвороби з початком осінніх холодів, 20 вересня обов’язково потрібно скуштувати цибулину. Особливим делікатесом були фаршировані м’ясом цибулини. Рецепт був простий. Цибулини обварювали в окропі, виймали серцевину, заповнювали її яловичиною або куркою. Потім запікали в печі, відварювали в бульйоні. Крім фаршированої цибулі на святкових столах красувалися цибульні супи, випічка, оладки, млинці.

Церковний календар: вересень 2021

З 20 вересня протягом тижня прибирали цибулю і торгували нею. Пасічники в цей день збирають урожай меду. За цибулинами визначали погоду взимку: якщо багато лушпиння, значить зима буде морозною.

У цей день заборонялося спалювати лушпиння цибулі, а також готувати цибулю, поки весь її  урожай не буде зібраний. Цей овоч використовували як захист від хвороб худоби. Щоб тварини не хворіли, їм на шию надягали “намиста” з цибулин на нитці. Також цибулю і часник розвішували в спальні дитини, щоб вона міцніше спала.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Народні прикмети
Чорні хмари – до дощу.
Білі хмари – до негоди.
Журавлі високо і повільно летять – до холодної та дощової осені.
Якщо на хвойних деревах шишки низько ростуть, то скоро вдарять морози. Якщо вони ростуть високо, то зима буде пізньою.
Якщо шишки закриваються і стають щільними, то наближається негода.
Щоб бути здоровим і сильним, в цей день потрібно обов’язково з’їсти цибулю.
Якщо ввечері в будинок останнім увійде чоловік, то весь рік всі в сім’ї не хворітимуть.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Що не можна робити сьогодні
Давати чи позичати гроші та хліб в Луків день – до неприємностей.
Дівчаткам не можна 20 вересня дарувати ляльок, інакше в заміжжі вони будуть безплідними.
Не варто в цей день йти свататися, бо результат справи буде невдалим.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

20 вересня іменини відзначають Іван, Лука, Макар. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

 

0 Комментариев