Збільшення розміру пенсії для воїнів АТО через суд

news

Чому побратими мого чоловіка, які разом з чоловіком були в АТО,  отримують більший розмір пенсії

Що потрібно зробити для збільшення розміру пенсії учасника АТО? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Мій чоловік у 2016-2018 служив в АТО. Отримав поранення і групу інвалідності. Зараз пенсіонер, отримує пенсію. Кілька його знайомих які були з ним в АТО також отримують пенсії, але вони набагато більші ніж у мого чоловік. Мій отримує 8 тисяч у місяць, а вони по 13-14. Я питала, вони казали, що оформили пенсії через суд. Як це зробити і що потрібно щоб отримувати вищу пенсію?

Читайте також: Як здійснюється оцінка коли автомобіль вже проданий: повернути кошти за автомобіль, який був спільно нажитим майном

Відповідь юриста:

Всім пенсіонерам починаючи з 01.01.2018. при розрахунку розміру пенсії перестали нараховувати надбавки премії і доплати, які вони отримували під час служби.

05.03.2019. судовим рішенням було скасовано дискримінаційні положення, і у військових пенсіонерів з´явилися підстави для перерахунку пенсій із врахуванням надбавок, премій та доплат, що значно збільшить щомісячну пенсію, та дозволить отримати компенсацію за недоотриману пенсію у попередні періоди.

  1. Для початку вашому чоловіку потрібно звернутися до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військового комісаріату) із заявою про надання довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року;
  2. Після отримання довідки, необхідно звернутися до управління пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії згідно наданої довідки;
  3. Після відмови пенсійного фонду здійснити перерахунок, потрібно звертатися до суду із позовом про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії (визнати незаконними дії пенсійного фонду, та збільшити пенсію і сплатити компенсаційні виплати).

Ми займаємося такими справами, можемо підготувати документи та представляти інтереси в суді без його присутності.

За потреби, звертайтеся.

Читайте також: Як змусити виконавця стягнути борг по аліментах з військовослужбовця?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев