Як здійснюється оцінка коли автомобіль вже проданий: повернути кошти за автомобіль, який був спільно нажитим майном

news

Як повернути кошти за автомобіль, який колишній чоловік продав після розлучення?

Як розраховується оцінка проданого автомобіля, повернення коштів за автомобіль, який був спільно нажитим майном. Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Як ми розлучилися, чоловік продав нашу машину, яку ми купували в шлюбі. Я хочу подати в суд, щоб мені повернули половину її ціни. А як суд буде рахувати скільки вона коштує? Машини немає, експертизу зробити не можна, а ми її купували 7 років тому.

Читайте також Лише аліменти та заподіяна шкода: Верховна Рада пропонує нові підходи до стягнення боргів з військовослужбовців

Відповідь юриста:

У випадку відчуження майна одним із подружжя проти волі іншого з подружжя та у зв’язку з цим – неможливості встановлення його дійсної (ринкової) вартості, визначенню підлягає ринкова вартість подібного за своїми якостями (технічними характеристиками) майна на час розгляду справи. Такий підхід є гарантією справедливої сатисфакції особі у зв`язку з припиненням її права на спільне майно – Верховний Суд (Постанова від 30.03.2023р. у справі № 481/635/20).

Тобто ви повинні подати докази, що на сьогодні таке саме авто, з тими ж характеристиками і того ж року випуску коштує скажімо 10 тис. $ і від ½ вартості сплатити судовий збір та вимагати сплати ½ вартості авто з колишнього чоловіка.

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше, звертайтесь.

Читайте також Обмеження свободи пересування, чи турбота про дітей: Підліткам можуть заборонити самостійний виїзд за кордон

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев