Як заморозити ягоди і зберегти всю їхню користь

news

Заморозка ягід – один із популярних способів зберегти смачні плоди літа до часів зими. Однак, це потрібно робити належним чином, інакше може виникнути ризик отримати водянисті та безсмакові плоди, які втратять свою привабливість та мінімізують користь.

Є у господинь свої лайфхаки, які допоможуть зберегти максимальну кількість корисних речовин під час заморожування ягід та фруктів.

Що заморозити на зиму і як правильно це зробити?

Перш за все, важливо відібрати дозрілі і якісні плоди. Заборонено заморожувати ягоди без попереднього миття, оскільки це може спричинити замороження личинок комах, спор плісняви, грибків та інших шкідливих мікроорганізмів разом із продуктом.

Для належного заморожування потрібна низька температура. Рекомендується встановити морозильну камеру на режим -18 градусів.

Оригінальний спосіб як заморозити сливи на зиму

Наступні поради важливо врахувати:

  • Ожину, лохину і малину можна заморожувати цілими.
  • З вишень краще вийняти кісточку перед заморожуванням.
  • Персики, сливи і нектарини повинні бути без кісточки, їх можна розрізати.
  • Полуницю потрібно очистити від зелених хвістків і розрізати навпіл.

Щоб правильно заморозити ягоди і фрукти, спочатку промийте їх прохолодною водою і залиште на деякий час, щоб вони висохли.

Чек-лист: що заморозити та посушити на запаси у липні?

Розкладіть підготовлені плоди в один шар на плоскій поверхні, наприклад, на деку, і помістіть їх у морозильну камеру на кілька годин. Це допоможе зберегти форму ягід і фруктів після розморожування, а також забезпечить їх привабливий і апетитний вигляд.

Після цього переложіть плоди у пакети Zip-Lock, випустивши з них повітря, щоб займати менше місця у морозильній камері. Добре також прикріпити наліпку з назвою ягоди або фрукта та точною датою заморожування.

Найкраще споживати заморожені ягоди протягом 6 місяців, оскільки після цього вони поступово втрачатимуть смак і корисні властивості, хоча залишатимуться придатними для споживання ще протягом року з моменту заморожування. Щоб зберегти форму ягід і фруктів, рекомендується повільно розморожувати їх.

Також можна заморозити ягідно-фруктове пюре. Для цього виберіть найкращі плоди, промийте їх і додайте 100-200 г цукру на 1 кг ягід. Можна експериментувати з різними комбінаціями, наприклад, полуниця-чорниця, малина-ожина, обліпиха-лохина та інші.

Заготівля помідорів на зиму – 4 способи заморозки

Розмішайте ягоди до отримання пюре, перекладіть його у пластикові контейнери або силіконові форми для кексів. Залиште протягом кількох годин у морозильній камері, а потім можна перекласти пюре у пакети для подальшого зберігання.

0 Комментариев