Салат з кабачків на зиму – рецепт простий і салат смачний
Салат з кабачками на зиму чудово підходить не тільки для вечері, а й смачно навіть для бутербродів.
Цей рецепт підійде також для початківців
- Час приготування: 1 година
- Час витримки кабачків в солі: 2 години
- Час пастеризації банок: 20 хвилин
- Порції: 8 банок по 600 мл
- Склянка 250 мл
Основні інгредієнти для салату
- 2 кг молодих кабачків – жовтих або зелених
- приблизно 500 г червоний перець – 2 середні шт
- близько 500 г цибулі – 4 маленьких або 3 побільше
- приблизно 300 г морква – 3 середні шт (можна замінити меленими огірками)
- 2 столові ложки солі – для нарізаних цукіні
Інгредієнти заливки
- На 4 склянки води – 1 л
- 1 стакан спиртового оцту 10% – 250 мл
- близько 1/3 склянки цукру – 80 гр
- плоска чайна ложка зерен гірчиці або коріандру – можна опустити
- за бажанням додатково: чайна ложка порошку каррі
Перш ніж приготувати салат з кабачків для баночок, пропоную вам прочитати весь запис. Вміст містить кілька цікавих порад щодо інгредієнтів та їх замінників. Можливо, ви хочете додати в салат огірки або замінити червоний перець на жовтий.
Два кілограми молодих кабачків ретельно промийте під холодною проточною водою. У кожного кабачка відріжте обидва кінці. Кабачки наріжте кружальцями товщиною приблизно 1-2 мм. У велику миску викладаємо нарізані кабачки, а потім додаємо дві не плоскі, але і не дуже насипані столові ложки солі. Все ретельно перемішайте, наприклад, руками, а потім міцно вимісіть. Поставте миску в більш прохолодне місце приблизно на дві години (до чотирьох). У вільний час перемішуйте вміст миски, щоб прискорити розчинення солі і виділення води через скибочки кабачків.
Порада: можна використовувати як зелені, так і жовті кабачки. Ви також можете змішати їх. Вибирайте максимально молоді кабачки, у яких ще є ніжна шкірка і серцевина без дозрілих кісточок. Разом з кабачками можна також додати близько 300-500 грамів нарізаних мелених огірків + додаткову плоску ложку солі. Ви даєте огірки, наприклад, як замінник моркви або зовсім додатково (тоді потрібно трохи збільшити кількість соліну).
Нарізані цукіні перед тим, як посолити.
Знизу скибочки кабачків після двох годин лежання в солі.
Поки кабачки витримуються в солі, підготуємо інші овочі. Овочі ретельно промити під холодною проточною водою. Моркву ретельно очистіть і наріжте кружальцями товщиною до 1 мм, щоб вони були якомога тонше. Моркву також можна натерти на мандоліні або на тертці з середніми вічками. Цибулю (бажано цукрову цибулю) очистіть і наріжте як вам подобається, наприклад, кільцями товщиною не більше 5 мм. Перець очистити від насіння і нарізати більш короткими смужками, шириною до 7 мм.
Порада: Ви можете легко замінити червоний перець будь-яким іншим перцем (помаранчевим, жовтим, білим або зеленим). Ви можете зменшити кількість моркви на користь більше перцю чи цибулі, або замінити моркву 300-500 г мелених огірків. Подрібнені огірки очистіть «грубо» або не знімайте шкірку зовсім і надріжте у них обидва кінці. Огірки наріжте скибочками товщиною близько 5 мм і додайте в миску з кабачковими скибочками, щоб вони також пустили воду і розм’якшилися. Якщо ви додаєте огірки в миску, додайте також додаткову плоску ложку солі.
Приблизно через дві години скибочки кабачків розм’якшаться і пустять багато соку. Сік злити – в рецепті його не використовуємо. Можна навіть злегка віджати кабачки від солоної води. Решту нарізаних овочів (цибулю, моркву і перець) додайте в миску з скибочками кабачків. Всі овочі дуже ретельно перемішуємо. Якщо у вас немає такої великої миски або горщика, добре вимийте раковину, перегородьте її та змішайте в ній мульчу.
Підготуйте вісім банок по 600 мл кожна або інші банки. Загалом вони повинні мати ємність приблизно 4800 мл. Банки повинні бути ідеально чистими і в ідеалі ошпареними окропом. Так само і шапки. Використовуйте тільки непошкоджені банки і кришки.
Розподіліть змішані овочі порівну в кожну банку. У цьому салаті я досить щільно «набиваю» овочі в банки. Заповнюю банки так, щоб залишилося приблизно 3 см вільного місця. Якщо ви покладете в банки менше овочів, то напевно знадобиться більше банок і більше маринаду.
Приготувати заливку. Налийте в каструлю чотири склянки води. Всипте приблизно 1/3 склянки дрібного цукру, або приблизно 80 грамів цукру. Закип’ятити цукрову воду. Помішуйте, поки весь цукор не розчиниться. Послідовно влити одну склянку 10% спиртового оцту. Також додайте чайну ложку зерен гірчиці або коріандру (їх можна не використовувати). Додатково або як замінник зерен ви також можете покласти в каструлю чайну ложку порошку каррі. Солоні огірки закип’ятіть і відразу розлийте по банках.
Налийте стільки, щоб повністю заповнити проміжки між шматочками овочів. Однак залиште 1 см вільного простору від краю. Намагайтеся рівномірно насипати зерна. Не поспішайте закривати банки, оскільки між овочами може бути досить багато бульбашок повітря. Щоб позбутися від них, рекомендую акуратно погойдувати банки і навіть вставити в кілька місць тонку дерев’яну паличку для шпажки, щоб розсольник діставав будь-яке вільне місце. Але для мене найкраще розминати овочі, залиті водою, нижньою частиною столової ложки. Ймовірно, після видалення повітря з банок, потрібно буде додати ще трохи рідини, щоб покрити виступаючі овочі. Тільки такі підготовлені банки можна закручувати герметично.
Порада: Можна також залити в банки прохолодний розсіл. Розсіл не обов’язково повинен бути гарячим. Однак про це слід пам’ятати при пастеризації, і банки, наповнені прохолодним розсолом, поставити в каструлю з ще холодною водою, а потім відраховувати час пастеризації від закипання води в каструлі. При пастеризації в печі банки потім поміщають в холодну камеру і час пастеризації відраховують з моменту нагрівання духовки до встановленої температури.
Порада: Ви також можете використовувати другий спосіб заповнення банок. У такому випадку гарячу або охолоджену рідину спочатку влийте в каструлю з усіма овочами. Все потрібно добре перемішати. Розкласти мариновані овочі в банки. Не забудьте рівномірно розкласти салат з кабачків по банках, а рідину, що залишилася, залити в банки так, щоб овочі були повністю нею покриті.
Щоб салат з кабачків можна було залишити в погребі, його необхідно пастеризувати. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину або нову тетрапелюшку. Поставте банки поруч, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте води максимум на 3/5 висоти банки. Встановіть конфорку на середню потужність і доведіть воду до кипіння. Зменшіть потужність до мінімуму і пастеризуйте банки приблизно 20 хвилин. Якщо ви використовували гарячий розсіл, поставте банки в каструлю з уже гарячою водою. Після охолодження їх можна перенести в прохолодне затінене приміщення без вологи (прохолодне сховище або льох).
Порада: банки з салатом з кабачків можна пастеризувати і в духовці. Якщо овочі були залиті гарячим маринадом, добре закупорені банки поставити в розігріту до 110 градусів духовку. Не встановлюйте температуру вище, щоб не пошкодити гумки шапки. Заклеїти банки близько 20 хвилин. Після натискання пальцем кришка повинна бути увігнутою – вона не повинна деформуватися / підстрибувати. Якщо овочевий салат був залитий остиглим солоним огірком, ставимо його в холодну духовку, а потім починаємо розігрівати духовку до 110 градусів. Ви відраховуєте час пастеризації від розігріву духовки і вже близько 15 хвилин.
Зберігайте банки на зиму в прохолодному і темному місці. Найкраще підійде льох або прохолодне сховище, де температура не перевищує 15 градусів. Домашній салат з кабачків в банках готовий до спроби через чотири дні. Оптимальним варіантом буде два тижні після його виконання.
Салат з кабачків на зиму відмінно підійде не тільки для бутербродів, гамбургерів, хот-догів або шашликів. Він стане чудовою закускою до м’яса та будь-яких страв на грилі, або як один із інгредієнтів салату. Це один із найкращих салатів на зиму, який чудово підходить до більшості польських обідів.
Смачного.
Автор статті: Ірина Велігурська