Рослини, що відлякують котів: як захистити свій сад від домашніх тварин

news

Рослини, які відлякують котів, можна висаджувати впритул до клумб, щоб кішка не заходила в сад і не псувала посіви. Це також захист від безпритульних або вуличних котів, які можуть ритися в землі або влаштовувати свої потреби в горщиках.

Рослини, що відлякують кішок, висаджують в саду, щоб кішка не завдавала шкоди рослинам, а також якщо у вас часто бувають гості у вигляді безпритульних тварин. Якщо ви не хочете, щоб вони залишали сюрпризи під деревами або перекопували сад, ви можете посадити кілька рослин, запах яких ефективно відлякує котів. При цьому вони ніяк не шкідливі і не отруйні.

7 кімнатних рослин, які допомагають одружитися навіть у зрілому віці

Лаванда

Лаванда має сильний запах, який котам не подобається. Можна посадити на грядки або в горщик. Зазвичай вирощують як сезонну рослину – цвіте з червня по липень. Вона також добре працює на терасах і сходах. Запах лаванди нешкідливий для тварин і не викликає алергічних реакцій. Тільки її запах змушує домашнього улюбленця уникати цієї частини саду і не розкопувати землю. Це один з найпопулярніших відлякувачів котів.

рослини лаванди, які відлякують котів

Adobe Stock, nieriss

Розмарин – не тільки ароматна пряність, але і ідеальна рослина для клумб і посадок уздовж клумб. Котам не подобається його запах, тому вони будуть його уникати і не будуть нишпорити навколо нього. Вирощувати розмарин можна в горщиках, на рокарії, а також прямо в землі. Однак йому потрібен добре дренований субстрат і регулярний полив. Якщо за ним правильно доглядати, він випромінює інтенсивний запах, який подразнює чутливі органи чуття котів.

розмарин, що відлякує котів

Adobe Stock, Amelia

Добриво з бананової шкірки для городу та кімнатних рослин: простий рецепт

Колеус собачий

Цей особливий сорт колеуса видає інтенсивний запах при терті та ефективний для відлякування котів, а також собак. Це вічнозелена багаторічна рослина, яка виконує свою функцію протягом усього року. Добре росте, тому чудово вдається на рокарії та на порожніх просторах між іншими рослинами.

Зазвичай цвіте у вересні. Любить сонячне місце. Інші сорти колеуса не вважаються рослинами-відлякувачами, тому варто вибрати саме цей, щоб захистити стратегічні точки саду від небажаного перекопування або «запліднення» землі.

Рослини Coleus canina, що відлякують кішок

Adobe Stock, Martina

Герань балканська

Герань, як і колеус, випромінює аромат при дотику або русі, який для людини є м’яким і квітково-трав’яним, але ефективно відлякує не тільки кішок, але й равликів, міль та комарів. Рослина прекрасно росте і добре працює як грунтопокривна рослина. Любить півтінь, використовується на схилах і в рокарії.

відлякують котів рослини герань

Adobe Stock, JulietPhotography

Рослини, які приваблюють котів

Якщо ви не хочете, щоб коти розкопували землю або залишали вам неприємні сюрпризи на ділянках, вам слід уникати садіння в саду рослин, які ваша кішка любить гризти.

Рослини, які приваблюють котів, в першу чергу:

  • котяча м’ята,
  • валеріана,
  • котячий чебрець.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев