Луцьк увійшов у число лідерів серед міст, які опублікували найбільше відкритих даних в умовах війни

news

Ужгород, Вінниця та Луцьк серед міст, які опублікували найбільше відкритих даних в умовах війни

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) дослідила публікацію відкритих даних в умовах війни. Участь у ньому взяли 18 обласних центрів.

За результатами дослідження Ужгород та Вінниця посіли 2 місце за кількістю опублікованих наборів даних станом на 1 грудня 2022 року міста опублікували 21 набір даних з 57 необхідних. Четвірку закрило місто Луцьк, яке опублікувало 20 наборів даних.

Середній показник стану публікації даних за усіма містами є низьким та становить 25,1%. Разом міста повинні були опублікувати 1 026 обов’язкових наборів. Проте опубліковано лише 258 наборів

До першої четвірки також увійшли міста: Тернопіль (32), Вінниця (21), Луцьк (20), які оприлюднили понад 20 наборів даних.

Найчастіше міста публікують дані про депутатів місцевих рад, у тому числі контактну інформацію та графік прийому, електронні петиції, а також поіменні результати голосування депутатів на пленарних засіданнях.

У Рейтингу прозорості 2021 року Вінниця посіла 7 місце (78,9 бала), Луцьк – 22 (62,4 бала), а  Ужгород – 38 (53,5 бала).

Дані дослідження також свідчать, що міста, відносно прозорі у своїй роботі до впровадження воєнного стану, продовжили активніше публікувати дані у 2022 році.

Відкриті дані є основою для багатьох рішень та сервісів. Інформація про ремонти доріг, терміни усунення аварій, розклад руху громадського транспорту — усе це робить життя мешканців комфортнішим. Крім того, вони особливо важливі для бізнесу в умовах війни, адже можуть допомогти при ухваленні рішення про релокацію підприємства чи переорієнтування діяльності на іншій території,

– зазначається в Дослідженні.

Особливо важливо публікувати дані, які мають очевидну суспільну користь в період воєнного стану. Наприклад, публікація інформації про комунальне нерухоме майно, що перебуває на обліку міської ради, може допомогти бізнесу в ухваленні рішення про релокацію. Опублікований вичерпний список установ та послуг соціальної допомоги — оцінити можливості допомоги людям, які постраждали від російської агресії.

Дані дослідження також свідчать, що міста, відносно прозорі у своїй роботі до впровадження воєнного стану, продовжили активніше публікувати дані у 2022 році.

Воєнний стан — не причина “відкладати на потім” прозорість та підзвітність усюди. Місцевій владі важливо знаходити ресурси та можливості у забезпеченні цих принципів на довоєнному рівні там, де це можливо.

Відкриті_дані_міст_в_умовах_війни

Аналітики наголошують, що неаргументоване обмеження доступу чи закриття сторінок розпорядників інформації — це не про захист даних, а про порушення законодавства. А також, щоб оцінити потенційну шкоду від публікації – радять проводити трискладовий тест, передбачений українським законодавством.

 

0 Комментариев