Клей на одязі: як позбутися від стійких плям парою, праскою і пилкою?

news

Плями від клею, особливо ціаноакрилатного (крапельного типу), вкрай важко видалити. Щоб видалити клей з одягу, варто вдатися до ацетону, але не для кожної тканини він буде безпечним. Ви також можете спробувати зробити це за допомогою пари, праски або делікатної пилочки.

Подивіться, як видалити плями від клею.

Плями від клею можуть бути дуже стійкими. Вони часто ніяк не хочуть зніматися, і ви переживаєте, що ваш одяг піде даремно. Однак є кілька домашніх засобів, які найчастіше працюють чудово. Тільки пам’ятайте, що не всі з них можна використовувати для делікатних тканин.

Як відіпрати клей від наклейок з одягу?

Зазвичай там, де раніше клеїли наклейки на одяг, залишаються залишки клею. Поки клей свіжий і м’який, ви можете провести по ньому пальцями, щоб згорнути його . Таким чином ви легко видалите клей з одягу. Тоді достатньо випрати цей предмет одягу в пральній машині і від наклейки не залишиться й сліду.

Якщо наклейка щільно приклеїлася до тканини, а клей уже висох, зняти її з одягу буде трохи складніше. Щоб легко відклеїти таку наклейку і при цьому позбутися від клею, який прилип до матеріалу, використовуйте пар .

Закип’ятіть воду в каструлі або чайнику і потримайте це місце над парою, що піднімається, приблизно 15-20 секунд. Наклейка повинна легко зніматися. На жаль, паровий метод не можна використовувати для дуже чутливих тканин, наприклад, шовку.

Лайфхаки для красунь: як зробити омолоджувальні маски в домашніх умовах

Як відіпрати клей з одягу праскою?

Щоб видалити клей з одягу праскою, знадобиться прилад з функцією відпарювання. На прасувальну дошку покладіть тканину, яку можна забруднити, папір для випічки або папір для сніданку . Потім розкладіть тканину з плямою від клею і накрийте її ще одним шаром паперу. Потім покладіть гарячу праску на місце, де є клей, і обережно потріть , весь час використовуючи функцію пари.

Клей повинен принаймні частково вбратися в папір з одного чи іншого боку. Те, що залишилося, можна видалити паличкою або повторити весь процес. Нарешті, ви можете направити потік пари горизонтально (наприклад, на тканину, підвішену на вішалку). Таким чином, пляма від клею повинна бути повністю видалена. Ви також можете використовувати цей метод для видалення воскових плям .

Однак будьте обережні з типом матеріалу. Не кожна тканина добре перенесе високі температури і часті викиди пари з праски. Пам’ятайте також, що на деякому одязі можуть бути характерні сяючі плями від праски .

Як почистити біле взуття: домашні засоби, щоб позбутися плям та забруднень

Як видалити клей для паперу?

Клеї для целюлозного паперу – це ті, які діти зазвичай використовують для художніх робіт. Видалити клей з одягу нескладно, але якщо клей вже висох, варто перед пранням замочити одяг у теплій воді з милом.

Потім виперіть одяг у пральній машині. Якщо після висихання виявилося, що клей залишився, змочіть ватний диск спиртом або уайт-спіритом і акуратно потріть. Клей повинен легко зніматися.

Миємо бруківку від масляних плям: домашні способи та дешеві хитрощі дозволять вам очистити подвір’я

Як видалити краплі моментального клею?

Ви склеїли щось експрес-міцним клеєм і випадково забруднили одяг? Такий клей швидко сохне (це його головна перевага!), але і видалити його набагато складніше.

Коли крапля клею висохне і одяг буде виготовлений із простої бавовни,  ви можете використовувати ацетон . Змочіть ватний диск в ацетоні, покладіть його на місце з плямою клею, а потім обережно зітріть залишки пилкою . Робіть це дуже акуратно, по черзі змочуючи ацетоном і зішкрібаючи.

Не можна використовувати ацетон для штучних тканин – він може їх повністю зіпсувати. Якщо вам не вдається видалити клей з одягу, наприклад, з джинсів, пам’ятайте, що ви можете спеціально порвати матеріал і зробити модну дірку. В крайньому випадку, також варто пошукати латку.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев