Дефіцит вітамінів: як їх розпізнати та запобігти?

news

Нестача корисних речовин може виникнути навіть при, задавалось би, повноцінному харчуванні. Найчастіше дефіцит відчувається в певні сезони, особливо навесні і взимку. Тоді потрібно підтримувати організм додатковими джерелами вітамінів і мікроелементів (1), наприклад, комплексом Супрдин. Дефіцит вітамінів може призвести до різних проблем зі здоров’ям, тому важливо розпізнавати ознаки та запобігати нестачі цих важливих поживних речовин.

Як розпізнати нестачу вітамінів в організмі: ознаки, симптоми

Однією з найпоширеніших ознак дефіциту вітамінів є втома та слабкість. Нестача певних вітамінів може призвести до зниження енергії та стомлюваності навіть при невеликому фізичному навантаженні. Також можуть спостерігатися проблеми з концентрацією та поганий настрій. Супрадин – вітаміни які підвищують енергію саме завдяки своєму складу, який був розроблений спеціалістами Байєр.

Інші ознаки дефіциту вітамінів може бути пов’язані з конкретними вітамінами. Наприклад, нестача вітаміну C може проявлятись у вигляді частих застуд та інфекцій, повільного загоєння ран та саден, а також слабкості ясен. Дефіцит вітаміну D може призвести до ослаблення імунної системи, проблем з кістками та зубами, а також підвищеного ризику розвитку остеопорозу (2).

Ознаки дефіциту вітамінів можуть також виявлятися на шкірі, волоссі та нігтях. Наприклад, нестача вітаміну A може призвести до сухої шкіри, її лущення, а також до проблем із зором. Дефіцит вітаміну B7 (біотину) може викликати ламкість та слабкість нігтів, а також випадання волосся.

Щоб запобігти дефіциту вітамінів, необхідно стежити за своїм харчуванням і приділяти увагу різноманітності продуктів. Рекомендується вживати їжу, багату різними вітамінами, такими як свіжі фрукти та овочі, горіхи, насіння, риба та молочні продукти. Також важливо звертати увагу на спосіб приготування їжі, щоб зберегти максимальну кількість поживних речовин.

Якщо харчування не забезпечує достатньої кількості вітамінів, можна звернутися до добавок вітамінів. Склад Супрдин оптимальний для компенсації нестачі корисних речовин. В лінійку включені продукти для різних вікових категорій, а також для задоволення різних потреб організму в вітамінах.

Вітамінний комплекс Супрадин: інструкція, склад, користь.

Супрадин – це широко відомий вітамінний комплекс, який допомагає організму отримати усі необхідні вітаміни у відповідних дозах. У складі Супрадин є різні вітаміни та мінерали, включаючи вітаміни A, B, C, D, E, а також цинк, магній та селен, які відіграють важливу роль у підтримці здоров’я та нормальної роботи організму.

Слід  дотримуватися інструкції Супрадин, вживати комплекс регулярно та відповідно до рекомендованого дозування, щоб отримати максимальну користь. Склад комплексу має певні властивості:

  • Допомагає зміцнити імунітет;
  • Підвищує енергетичний рівень;
  • Підтримує здоров’я волосся, шкіри та нігтів;
  • Відновлює баланс вітамінів в організмі.

В цілому, усвідомлене та збалансоване харчування є ключовим фактором для запобігання дефіциту вітамінів. Регулярне вживання різноманітної та поживної їжі допоможе забезпечити організм усіма необхідними вітамінами та підтримувати його здоров’я. Дефіцит вітамінів може вплинути на функціонування організму. Додаткове використання вітамінних комплексів (3), таких як Супрадин, допоможуть запобігти дефіциту вітамінів і підтримувати хороше здоров’я.

Література

1. Wallace TC, Frankenfeld CL, Frei B, Shah AV, Yu CR, van Klinken BJ, Adeleke M. Multivitamin/Multimineral Supplement Use is Associated with Increased Micronutrient Intakes and Biomarkers and Decreased Prevalence of Inadequacies and Deficiencies in Middle-Aged and Older Adults in the United States. J Nutr Gerontol Geriatr. 2019 Oct-Dec;38(4):307-328. doi: 10.1080/21551197.2019.1656135. Epub 2019 Sep 10. PMID: 31502930.

2. Paterson C. Vitamin D deficiency: a diagnosis often missed. Br J Hosp Med (Lond). 2011 Aug;72(8):456-8, 460-2. doi: 10.12968/hmed.2011.72.8.456. PMID: 21841591.

3. Boy E, Mannar V, Pandav C, de Benoist B, Viteri F, Fontaine O, Hotz C. Achievements, challenges, and promising new approaches in vitamin and mineral deficiency control. Nutr Rev. 2009 May;67 Suppl 1:S24-30. doi: 10.1111/j.1753-4887.2009.00155.x. PMID: 19453674.

На правах реклами

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев