Чи можливо претендувати після розлучення на прибудову до подарованої батьками хати

news

Розлучитися пів справи, найважче майно розділити.

Чи можна претендувати на добудову до хати, якщо хата подарована батьками колишнього чоловіка? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта: 

Я після одруження прийшла у прийми до батьків чоловіка у їх хату. Хату вони після одруження подарували чоловіку. Після того, як її переписали, ми добудували, ще дві кімнати. Зараз розлучаємося. Яка частина хати належить мені, і як її поділити?

Читайте також: Як здійснюється оцінка коли автомобіль вже проданий: повернути кошти за автомобіль, який був спільно нажитим майном

Відповідь юриста: 

На саму хату, яку батьки подарували чоловіку, ви претендувати не можете, оскільки це є особистим майном вашого чоловіка.

Якщо прибудова двох кімнат до будинку здійснювалося за ваші з чоловіком спільні кошти, ви згідно чинного законодавства, та останньої практики Верховного Суду України (Постанова КЦС ВС від 30.08.2022 № 154/2487/16) маєте право на ½ цього майна. Тобто ви можете просити суд:

  1. Визнати за вами право власності на ½ прибудови;
  2. Визнати за вами право власності на ½ прибудови та поділити майно у натурі, виділивши вам одну з кімнат, якщо є така технічна можливість;
  3. Визнати за вами право власності на ½ прибудови та вимагати від чоловіка сплати компенсації за майно (у випадку, якщо ні жити у кімнаті, ні володіти цим майном ви не хочете);
  4. Визнати за вами право власності на ½ прибудови та запропонувати чоловіку компенсацію за його частку в майні (у випадку, якщо ви хочете отримати дві кімнати).

Щоб поділити спільне майно подружжя, вам слід звертатися з відповідним позовом до суду.

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше, звертайтеся. 

Читайте також: Як змусити виконавця стягнути борг по аліментах з військовослужбовця?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев