Чи може фотограф публікувати світлини людини, без її на те згоди

news

Відповідальність фотографа за використання фото людини без її згоди

Вас сфотографували на вулиці на телефон, чи зняли з вами відео, та виклали у соцмережу.

Яка відповідальність фотографа за використання фото людини без її згоди?

Фотографія може бути публічно показана, відтворена, розповсюджені лише за згодою особи, а в разі її смерті – за згодою її рідних. Публікувати матеріали зйомки з можливо за умови, якщо людина не забороняла зйомку з її участю, хоча могла це зробити. Згоду особи може бути відкликано (нею або її близькими родичами) з вимогою подальшого відшкодування збитків.

Якщо людина позувала авторові за плату, фотографія може бути публічно показана, відтворена або розповсюджена без її згоди.

Читайте також: Розподіл майна: чи може чоловік відсудити половину автомобіля придбаного у шлюбі, але за кошти дружини 

Людина, яка позувала авторові фотографії, за плату, а після її смерті − родичі можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії за умови відшкодування автору або іншій особі пов’язаних із цим збитків.

Фотографія може бути розповсюджена без дозволу людини, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Якщо фото-, відеознімання особи, публічний показ, відтворення, розповсюдження зображень з нею здійснювалися без її дозволу і вона вважає, що такими діями їй завдано матеріальної та/або моральної шкоди, вона має право звернутися за захистом своїх прав до суду.

Читайте також: Чи можливо стягнути аліменти за попередні роки?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев