Чотири країни Європи закликають бойкотувати організаторів та учасників блокади українсько-польського кордону

news

Торговельні асоціації та палати кількох європейських країн, включаючи Бельгію, Австрію, Нідерланди та Італію, закликали до бойкоту польських автоперевізників, які встановили транспортну блокаду на кордоні між Польщею та Україною.

Як інформує Укрінформ, про це йдеться у відкритому листі згаданих торговельних асоціацій та палат.

Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон,

– йде мова у відкритому зверненні.

Ситуація з блокуванням кордону: уряди України і Польщі знайшли компроміс, на Корчовій починається головний страйк, а словаки активізувалися зі своєї сторони

Автори листа нагадують, що після початку блокади російськими владами українських морських портів, Україні залишився тільки автомобільний транспорт для здійснення зовнішньоторговельних операцій. Дворічна війна призвела до збіднення населення, а блокада на кордоні між Польщею та Україною, ініційована польськими транспортними профспілками 6 листопада, поглибила кризу, яку планують продовжити до кінця січня.

У результаті цієї блокади, зауважується у листі, в Україні відбулося підвищення цін та дефіцит пального. Зараз лише гуманітарні та військові вантажі можуть перетинати кордон, що вже привело до зменшення обсягу експорту з України на 40% у листопаді. Двоє українських водіїв загинули у черзі з більш ніж 2,5 тисячі вантажних автомобілів, які накопичилися біля кордону.

Відновлення дозволів для українських перевізників: Польща висуває вимоги, щодо розблокування кордонів

Автори листа висловлюють сподівання, що польські транспортні компанії негайно припинять блокаду, якщо їхні заходи підтримають бойкот з боку компаній у Західній Європі, поки блокада кордону з Україною триває. “Ринок Західної Європи для цих польських компаній є важливішим, ніж український транспортний ринок. Ми не заперечуємо щодо дій профспілок, проте польські транспортні спілки можуть проводити їх в межах Польщі, не завдаючи шкоди державі, яка переживає тяжкі часи”, – підкреслюється у листі, підписаному представниками Бізнес-клубу Бельгія-Україна, Українсько-австрійської асоціації, Торговельної палати Нідерланди-Україна та Української торговельної палати в Італії.

В обхід блокади кордону: українські фури з Польщі буде перевозити “Укрзалізниця”

0 Комментариев