Ситуація з блокуванням кордону: уряди України і Польщі знайшли компроміс, на Корчовій починається головний страйк, а словаки активізувалися зі своєї сторони

news

Майже місяць триває блокада українскьо-польського кордону. Польські перевізники вирішили у такий спосіб намагалися вплинути на перетин кордону свого транспорту та висунули низку вимог.

Попередні спроби врегулювати ситуацію не були успішними.

Сьогодні стало відомо, що Україна та Польща погодили деякі заходи для розблокування кордону.

Зокрема, пункт пропуску «Угринів — Долгобичув» відкриють для проїзду порожніх вантажівок.

У системі «єЧерга» буде створено окремі паси для порожнього транспорту на пунктах пропуску «Ягодин — Дорогуськ» та «Краківець — Корчова».

Також обумовили запуск пілотної реєстрації в «єЧерзі» безпосередньо перед перетином кордону на пункті «Нижанковичі — Мальховіце» (терміном один місяць).

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України зазначили, що питання скасування чи змін до “транспортного безвізу” не обговорювали.

Так само сьогодні українські водії, які тижнями стоять на пункті пропуску “Краківець-Корчова”, оголосили голодування, оскільки їх фактично утримують в заручниках.

Водії вимагають, аби польські страйкарі пропускали більшу кількість вантажівок. Серед водіїв є бензовози і вантажівки з продуктами, які швидко псуються.

Українці намагались піти на переговори до польських протестувальників, але їх не пропустила поліція.

Також о 16:05 на території Словаччини розпочалася акція блокування руху вантажівок через КПП “Вишнє-Нємецке”, яке прилягає до українського КПП “Ужгород”. Заходи впроваджуються представниками Спілки перевізників Словаччини, але терміни проведення акції залишаються невідомими.

Потік вантажів, таких як гуманітарна допомога, інші необхідні вантажі, тварини, пальне та охолоджені товари, залишатиметься непорушеним і не буде піддаватися блокуванню.

Залишковий вантажний потік виїзду з Словаччини буде обмежуватися, допускаючи лише 4 вантажівки на годину. Проїзд на територію Словаччини залишатиметься доступним, і рух легкових автомобілів та автобусів не буде обмежений.

0 Комментариев