1 грудня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

1 грудня у світі відзначаються День особливих дітей, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день невролога, День Антарктиди, День без мистецтва.

В Україні – День працівників прокуратури, в США – День цивільного повітряного патруля, День троянди Паркс, День поїдання червоних яблук, День різдвяних вогнів, День захисної упаковки, Середа “Виберіть жінок”, в Панамі – День вчителя, в Узбекистані – День Каракалпацької мови, в Казахстані – День першого президента, в Португалії – День відновлення незалежності, в Чаді – День свободи і демократії, в Румунії – День національного єднання, в Ісландії – День самоврядування, в ЦАР – День Республіки, в ОАЕ – День мучеників, день поминання, в Таїланді – День дамронга Ратчанубаба, в Коста-Ріці – день розформування Збройних Сил.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква 1 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Платона Анкірського і Романа Кесарійського. Їм моляться про матеріальне благополуччя. У народі цей день називають “Зимовим покажчиком”, адже погода в цей день визначає погоду на всю зиму.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Мученик Платон походив з благочестивої сім’ї, народився в Галатії. Будучи молодим, залишив всі мирські радості і присвятив себе Богу. Ходив по містах і переконував язичників зректися ідолів. Правитель дізнався про це, викликав Платона до себе і наказував йому відмовитися від Христа, але мученик не погодився. Тоді його довго катували, а потім відсікли голову.

Місячний посівний календар садівника-городника: грудень 2021

Святий Роман був дияконом в Кесарії і постраждав під час правління Максиміана на початку IV століття. Коли імператор почав гоніння на християн, Роман зустрів єпарха з людьми, які йшли на ідольське свято, і переконував їх кинути язичництво і звернутися до Господа.

За це його довго мучили, а він вказав на отрока Варула, який, за словами Романа, розумів більше, ніж весь народ. Язичники розгнівалися і пізніше стратили Варула.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

1 грудня – день пам’яті мучеників Закхея і Алфея

Алфей був читцем і проповідником у Гадяринській церкві, а Закхей – дияконом. Жили вони за часів правління Діоклетіана і бачили, як на честь двадцятип’ятиріччя його правління були випущені багато злочинців, а на християн знову відкрито гоніння. Закхея і Алфея зловили, жорстоко мучили, а потім вбили.

Календар стрижки волосся: коли варто відвідати перукаря у грудні 2021?

Прикмети 1 грудня

  • тепло – зима теж буде теплою і м’якою, сніжною і навпаки;
  • сильний вітер – взимку буде багато хуртовин і хуртовин;
  • погода швидко змінюється – зима буде мінливою;
  • яка погода вранці, вдень і ввечері, такою вона буде, відповідно, в грудні, січні і лютому.
  • мухи прокинулися і літають – скоро настане відлига;
  • сонце в яскравих відблисках – до похолодання.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Що не можна робити 1 грудня

Православна церква в цей день категорично забороняє сваритися і лаятися. Вважається, що якщо на Платона і Романа затіяти конфлікт, то він триватиме до наступного року. Також, згідно з прикметами, саме сьогодні не можна викидати або дарувати іграшки своїх дітей – накликаєте біду на дитину.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися

Що можна робити 1 грудня

Наші предки в цей день активно молилися святим за здоров’я, ходили до церкви, подавав милостиню жебракам і допомагали всім нужденним. Можна було, крім грошей, принести їжу або одяг. Вірили, що якщо в цей день допомагати ближнім і мислити позитивно, то удача буде супроводжувати вас цілий рік.

Іменини у Платона, Романа і Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у грудні: хто та коли відзначає День ангела?

 

0 Комментариев