Короновірус – українці масово обговорюють підтверджений випадок в Чернівцях. Що робити далі?

news

Перший лабораторно підтверджений випадок зараження на коронавірус зафіксували  в Україні. 

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив про перший випадок зараження коронавірусом на території України. За його словами, випадок зареєстрований у Чернівцях, заразився чоловік, який нещодавно повернувся з Італії. Наразі медики працюють з особами, які контактували з постраждалим.

“Найближча контактна – це дружина, яка з ним подорожувала, разом поверталися і разом перебували у самоізоляції. Зараз дружина перебуває в самоізоляції”, – повідомив він.

За словами Ляшка, у чоловіка виявили симптоми коронавірусу 28 лютого, 29 лютого його було госпіталізовано, а вчора, 2 березня, завершилося дослідження аналізів. Наразі чоловіка госпіталізовано, у нього лихоманка і сухий кашель.

Глава МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що наразі існують незначні ризики того, що від зараженого у Чернівцях чоловіка піде поширення коронавірусу по території України.

Зоряна Скалецька заявила, що введення обмежувальних заходів через коронавірус буде залежати від динаміки появи нових заражених.

“Є ймовірність, нами (такі заходи, – ред.) розглядається пропорційно з цифрами, які будуть у нас з’являтися на території України по коронавірус”, – зазначила Скалецька.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук також підтвердив перший випадок захворювання на коронавірус в Україні. Він також заявив про готовність держави оперативно реагувати та надавати меддопомогу. Крім того, він повідомив, що уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією щодо коронавірусу.

Як повідомляє CNN, Україна стала 74-ою країною крім Китаю, де зафіксовано випадок зараження коронавірусом. Зокрема, раніше випадки коронавірусу були зафіксовані в прикордонних з Україною країнах – Білорусі, РФ і Румунії.

Голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що Всесвітня організація охорони здоров’я за необхідності може надати Україні більше тестів для діагностики короновірусу. При цьому він зазначив, що наразі в Україні достатньо тестів.

 

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України поінформували, що для профілактики зараження коронавірусом COVID-19 слід дотримуватися стандартних рекомендацій: наприклад, часто мити руки.

Рекомендації були оприлюднені сьогодні на сайті відомства в зв’язку з підтвердженням першого випадку зараження COVID-19 в Україні.

Коронавіруси – це сім’я респіраторних вірусів, які можуть викликати захворювання: від звичайної застуди до важкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус COVID-19 викликає розвиток респіраторних захворювань і може передаватися від людини до людини. Цей вірус вперше був ідентифікований при дослідженні спалаху в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є: лихоманка, кашель і утруднене дихання (задишка). У багатьох пацієнтів вірус провокує пневмонію.

Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження новим коронавірусом. Вакцини від нього поки немає, як і специфічного лікування. У разі зараження людина має звернутися за допомогою, щоб полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

• уникайте близького контакту з тими, хто має лихоманку або кашель;

• не торкайтеся обличчя немитими руками;

• часто мийте руки з милом або обробляйте дезінфікуючими засобами;

• ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця;

• уникайте незахищеного контакту з дикими і домашніми тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

• якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно змінювати/знезаражувати);

• якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться за медичною допомогою;

• під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем або одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку і вимийте руки;

• необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев