З серпня українці зможуть купити антибіотики лише за електронним рецептом

news

У серпні 2022 року в Україні стартує нововведення стосовно купівлі антибіотиків в аптеках. Щоб придбати цю групу ліків, потрібно буде отримати від лікаря електронний рецепт.

Про це повідомляє МОЗ України.

У Міністерстві зазначають, що це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

Регулювання обігу антибіотиків шляхом введення електронного рецепту – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, в результаті якої все більше й більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів,

– йдеться в повідомленні.

Нове правило запрацює в рамках перехідного періоду в медичних установах, які працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСЗ).

У тому випадку, якщо лікарня або поліклініка, куди звернувся пацієнт, не підключена до ЕСЗ, лікар має видати на руки паперовий рецепт.

Як отримати електронний рецепт

Електронний рецепт запросто можна буде взяти у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Купити ліки за цим рецептом можна в будь-якій аптеці свого міста.

Як придбати ліки за електронним рецептом

Щоб придбати необхідний препарат досить пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть в якості підтвердження призначення

До кінця нинішнього року триватиме перехідний період у пропажі ліків за електронними рецептами – протягом цього періоду медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЄСЗ.

Наразі тривалість перехідного періоду визначена до кінця року.

0 Комментариев