Їстівні квіти з саду. Ви будете здивовані тим, що можете їсти!

Чи знаєте ви, що можна приготувати млинці з квітів бузини, салат із квітами настурції та барвистий десерт із квітами братків? Багатьма всім відомими декоративними квітами можна не тільки милуватися, але й їсти! Познайомтеся з вибраними їстівними квітами прямо з бордюру саду, овочевої грядки чи бур’янистого дерну.
Їжа з вашого саду: фрукти, овочі та … квіти!
Так, поїдання квітів може здатися дивним, але лише до тих пір, поки ми не пам’ятаємо, що в цьому немає нічого нового! Квіти – це добре відомі брокколі , цвітна капуста і артишоки . Тому зараз, коли ми дивимося на декоративні квіти в нашому саду, може виявитися, що вони помістяться не тільки у вазі, але і на тарілці.
Всього кілька їстівних квіток, доданих до нашого меню (салати, десерти, випічка), додадуть страві оригінальності та нового вишуканого смаку. Їстівні квіти не тільки красиво виглядають на наших тарілках, але й чудово смакують. Не забувайте, що деякі з них також багаті вітамінами.
Як позбутися від крота з городу? Кілька перевірених способів
Вирощування їстівних квітів: для саду і на тарілку!
Якщо ми любимо квіткові страви, варто подумати про створення їстівного квітника . Його можна встановити буквально де завгодно – поруч з вирощуванням овочів , з травами з городу або як частину цілорічної клумби . Також їх можна посадити у вигляді невеликої клумби , прямо біля будинку, щоб вони завжди були «під рукою», або висадити в горщиках на балконі .
Наш власний сад їстівних квітів дає нам впевненість, яку квітку ми їмо та в яких умовах вона була вирощена – тоді ми не використовуємо хімічні добрива та засоби захисту рослин. Їстівні польові квіти, що ростуть на лузі, можна зривати під час прогулянок. Збирати їх варто тільки з місць, віддалених від жвавих доріг.
1. Помаранчево-золотисті пелюстки квіток календули лікарської ( Calendula officinalis ) додають у салати, супи та соуси, для підфарбовування рису, масла та сиру, що надає красивого кольору.
2. Квіти кульбаби лікарської ( Taraxacum officinale ) , які помилково називають кульбабою, мають медовий смак, якщо їх зібрати рано. Також їх можна додавати в салати або готувати з них сиропи і настоянки.
3. Квітки маргаритки звичайної ( Bellis perennis ) – ідеальне доповнення до салатів. Дрібні квіти додають цілком, з великих видаляють тільки пелюстки.Також ромашками можна прикрашати торти і солодкі десерти.
Посівний календар на 2023 рік – помічник городників та садівників: плануйте сезон робіт правильно
4. М’який смак квітів братків ( Viola × wittrockiana ) є чудовою добавкою до салатів і сирів. Також вони є відмінним матеріалом для прикраси тортів і тістечок.
5. Блакитні квіти бораго лікарського ( Borago officinalis ) підходять як для салатів, так і для цукатів, як доповнення до десертів і для заморожування в кубиках льоду.
6. Квіти гарбузових рослин , таких як цукіні ( Cucurbita pepo ), ідеально підходять для смаження – їх занурюють у збитий яєчний білок, покривають сухарями та сиром пармезан, а потім смажать.
7. Квіти настурції великої ( Tropaeolum majus ) мають злегка пряний смак, що нагадує крес-салат . Настурція – відмінне салатне рослина.
8. Квітки лаванди вузьколистої ( Lavandula angustifolia ) додадуть смаку хрусткому печиву та фруктовій випічці.
9. Більшими пелюстками троянд ( Rosa ) можна посипати десерти чи салати, менші використовують для прикраси. Ми також використовуємо їх для приготування сиропів, желе та варення.
10. З квітів бузини ( Sambucus nigra ) можна приготувати смачні млинці. Також їх можна використовувати для приготування настоянок і сиропів.
Увага! Не їжте свіжі плоди або квіти бузини, оскільки вони містять токсичний інгредієнт під назвою самбунігрін. Під час смаження він розкладається і стає нешкідливим.
Смажені квіти кульбаби: з жовтих квіток можна не тільки варення варити
Більше садових їстівних квітів |
|
|
|
Отруйні квіти в саду: ніколи їх не їжте!
Ніколи не їжте квіти, які були обприскані будь-яким засобом захисту рослин і які надходять із квіткових магазинів чи садових центрів. Ви також повинні бути дуже обережними щодо споживання квітів при таких захворюваннях, як гостра сінна лихоманка, астма та алергія.
Якщо у нас є сумніви щодо того, чи квітка, яку ми хочемо з’їсти, точно їстівна, ми завжди повинні відмовитися від квіткової страви! Навколо нас багато отруйних городніх рослин.
Перш за все, уникайте отруйних квітів, таких як: азалії , хризантеми , запашний горошок, гортензії , конвалії , олеандри , рододендрон.