Як позбутися від крота з городу? Кілька перевірених способів

Кріт – ссавець, який нічого не бачить, але прекрасно відчуває коливання землі. Тому він розвивається в темряві, прямо під поверхнею ґрунту. Саме в ньому він видовбує коридори, створюючи пастки для лову їжі. На жаль, таким чином він підриває коріння рослин у наших садах і знищує газон. Не можна заперечувати, що кріт на ділянці – велика проблема для городників. Однак є перевірені, домашні способи, як вигнати крота з нашої території.
Як відігнати крота… забором?
Не менш хорошим рішенням буде підбити огорожу і вирити уздовж неї котлован – його також можна засипати щебенем або гравієм, тому що кроти не люблять кам’яні підкладки.
Як легко відмити нігті від бруду після городніх робіт і не тільки
Як винищити крота звуками?
Щоб підсилити дію відлякувача, варто, наприклад, пристромити стрижень поруч із кротовиною, а зверху поставити металеву банку. Тоді він буде дзижчати при кожному пориві вітру, а це точно не сподобається кроту. Так само добре підійде скляна пляшка. Ви також можете прогнати крота віялами, які ви заглибите в землю – завдяки цьому ви також спричините вібрації, які будуть передані прямо на землю.
Городні роботи у квітні: коли саджати та чим удобрити часник?
Кріт на ділянці – домашні методи
Ефективна боротьба з кротом може бути успішною, якщо використовувати домашні методи – наприклад, чорнобривці та часник, а також базилік та лободу. Якщо посадити їх між рослинами, ви напевно швидко відлякаєте кротів від газону. Ці тварини не люблять запах і речовини, які виділяють ці рослини. Завдяки цьому ви точно зможете викурити крота!
Туя (гілочки), лобода або бузина (наприклад, у вигляді кашки з бузини) також можуть підійти. Ще одним перевіреним способом буде часник – ним можна натерти або покласти ганчірку, змочену в часнику, біля коридору крота.
Равлики атакують врожай – як позбутися слизьких гостей на городі
Кротоловки і масла – як ними винищити крота?
Кротоловки мають тріскачки з двох сторін і досить витягнуту форму. Тріскачки відмінно блокують тварину, гарантуючи, що кріт не вибереться з такої пастки. Достатньо лише поставити пастку в коридорі крота і щодня перевіряти, чи вдалося його зловити. Пам’ятайте, що без їжі кріт може загинути всього за 10 годин. Коли вам вдасться зловити крота, краще забрати його в природу – тоді вам не доведеться вбивати крота!
Ще один перевірений спосіб, який гарантує ефективну боротьбу з кротами, – це натуральні масла. Ці типи препаратів призначені для того, щоб відбити тварину від годування в саду. Звичайно, використовувати масла потрібно регулярно, згідно інструкції на упаковці. Найкраще буде купити вибране масло у вигляді концентрату, зробити водний розчин і обприскати місце.
Посівний календар на 2023 рік – помічник городників та садівників: плануйте сезон робіт правильно
Кріт на городі – самий … негуманний спосіб
Звичайно, найменш гуманний спосіб – це… вбити крота. Люди часто використовують для цього отруйні приманки, які продаються у вигляді гранул або порошку. Кротам такі приманки подобаються – вони їдять їх, коли їм в коридори засипають гранули. Як тільки вони насититься… вони помруть. Ще один не дуже гуманний спосіб – запалювати в їхніх тунелях димові свічки та отруйний газ.
Використовуючи цей метод, пам’ятайте, що кроти є частково охоронюваним видом. Тому їх не можна турбувати або навмисно лякати. Інша ситуація у власників приватних земель. Тоді це правило… не застосовується. Але подумайте, чи не краще було б відлякати крота по-людськи і зберегти йому життя? Зрештою, навіть він цього заслуговує, чи не так?