Як позбутися від крота з городу? Кілька перевірених способів

news

Кріт – ссавець, який нічого не бачить, але прекрасно відчуває коливання землі. Тому він розвивається в темряві, прямо під поверхнею ґрунту. Саме в ньому він видовбує коридори, створюючи пастки для лову їжі. На жаль, таким чином він підриває коріння рослин у наших садах і знищує газон. Не можна заперечувати, що кріт на ділянці – велика проблема для городників. Однак є перевірені, домашні способи, як вигнати крота з нашої території.

Як відігнати крота… забором?

Як завести крота в саду? Не обов’язково відразу вбивати крота, щоб позбутися від нього – у всякому разі, це не завжди дозволено і точно не дуже гуманний спосіб. Щоб кріт перестав з’являтися в саду, варто почати з укладання спеціальної сітки під газон, бажано на глибину приблизно 10 см. Таку сітку потрібно засипати на ділянці землею і засіяти травою. Таким чином ви створите бар’єр, який кроту буде важко подолати. Пам’ятайте, щоб сітка, яку ви вкладаєте, випадково не пошкодила аератор, якщо ви використовуєте його для догляду за газоном!

Не менш хорошим рішенням буде підбити огорожу і вирити уздовж неї котлован – його також можна засипати щебенем або гравієм, тому що кроти не люблять кам’яні підкладки.

Як легко відмити нігті від бруду після городніх робіт і не тільки

Як винищити крота звуками?

Щоб підсилити дію відлякувача, варто, наприклад, пристромити стрижень поруч із кротовиною, а зверху поставити металеву банку. Тоді він буде дзижчати при кожному пориві вітру, а це точно не сподобається кроту. Так само добре підійде скляна пляшка. Ви також можете прогнати крота віялами, які ви заглибите в землю – завдяки цьому ви також спричините вібрації, які будуть передані прямо на землю.

Городні роботи у квітні: коли саджати та чим удобрити часник?

Кріт на ділянці – домашні методи

Ефективна боротьба з кротом може бути успішною, якщо використовувати домашні методи – наприклад, чорнобривці та часник, а також базилік та лободу. Якщо посадити їх між рослинами, ви напевно швидко відлякаєте кротів від газону. Ці тварини не люблять запах і речовини, які виділяють ці рослини. Завдяки цьому ви точно зможете викурити крота!

Туя (гілочки), лобода або бузина (наприклад, у вигляді кашки з бузини) також можуть підійти. Ще одним перевіреним способом буде часник – ним можна натерти або покласти ганчірку, змочену в часнику, біля коридору крота.

Равлики атакують врожай – як позбутися слизьких гостей на городі

Кротоловки і масла – як ними винищити крота?

Кротоловки мають тріскачки з двох сторін і досить витягнуту форму. Тріскачки відмінно блокують тварину, гарантуючи, що кріт не вибереться з такої пастки. Достатньо лише поставити пастку в коридорі крота і щодня перевіряти, чи вдалося його зловити. Пам’ятайте, що без їжі кріт може загинути всього за 10 годин. Коли вам вдасться зловити крота, краще забрати його в природу – тоді вам не доведеться вбивати крота!

Ще один перевірений спосіб, який гарантує ефективну боротьбу з кротами, – це натуральні масла. Ці типи препаратів призначені для того, щоб відбити тварину від годування в саду. Звичайно, використовувати масла потрібно регулярно, згідно інструкції на упаковці. Найкраще буде купити вибране масло у вигляді концентрату, зробити водний розчин і обприскати місце.

Посівний календар на 2023 рік – помічник городників та садівників: плануйте сезон робіт правильно

Кріт на городі – самий … негуманний спосіб

Звичайно, найменш гуманний спосіб – це… вбити крота. Люди часто використовують для цього отруйні приманки, які продаються у вигляді гранул або порошку. Кротам такі приманки подобаються – вони їдять їх, коли їм в коридори засипають гранули. Як тільки вони насититься… вони помруть. Ще один не дуже гуманний спосіб – запалювати в їхніх тунелях димові свічки та отруйний газ.

Використовуючи цей метод, пам’ятайте, що кроти є частково охоронюваним видом. Тому їх не можна турбувати або навмисно лякати. Інша ситуація у власників приватних земель. Тоді це правило… не застосовується. Але подумайте, чи не краще було б відлякати крота по-людськи і зберегти йому життя? Зрештою, навіть він цього заслуговує, чи не так?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*