Як змусити виконавчу службу стягувати аліменти?

news

Чи можливо вплинути на бездіяльність виконавчої служби? 

Заборгованість по аліментах лише росте, а виконавець знаходить тисячу відмовок, чому не можна їх стягнути. Як вплинути на ситуацію, спробуємо розібратися в нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта:

Мій колишній зараз в армії. Він раніше не платив аліменти, є велика заборгованість. Зараз він хвалився має зарплату 60 тисяч. А виконавець нічого не робить. Каже немає адреси частини і не може відправити документи про стягнення аліментів.

Відповідь юриста:

Те що виконавець вам розповідає, це повна дурниця. Були проблеми на початку війни, але ближче до осені минулого року все більш-менш налагодилося.

Виконавець просто не займається вашою справою, тому що таких як ви у нього кілька тисяч і він фізично не встигає (чи не хоче встигати) все зробити. Відповідно він займається тими справами, які йому «цікаві», до яких у нього дійшли руки, або тими, де його контролюють, і у випадку, якщо він не буде виконувати своїх обов´язків його можна буде притягнути до відповідальності.

Читайте також Рішення суду можна отримати у “Дії”

Основне ваше завдання не телефонувати, не ходити до виконавця (ваші дзвінки і ходіння до справи не пришиєш), а звернутися письмово із заявою, де викласти свою ситуацію, вимоги та пообіцяти страшні кари, якщо він не почне займатися своєю роботою.

По-отриманню такої заяви виконавець розуміє, що йому щось потрібно починати робити у справі, оскільки він зобов´язаний надати письмову відповідь і ви зможете його проконтролювати у майбутньому. Зазвичай з відповіді виконавця стає зрозуміло, що він починає активні дії лише після отримання від вас письмової заяви, а до того просто нічим не займався у вашій справі.

Матимете бажання поспілкуватися детальніше, чи потрібно буде підготувати документи у виконавчу – звертайтеся. 

Читайте також Чи можливе розлучення без свідоцтва про шлюб?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев