Чи можливе розлучення без свідоцтва про шлюб?

news

Як отримати свідоцтво про шлюб перебуваючи за кордоном? 

Чи обов’язково для розлучення потрібно мати оригінал свідоцтва про шлюб? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта: 

Я з дітьми зараз за кордоном. Хочу розлучитися, але мені сказали, що потрібен оригінал свідоцтва про шлюб, для того щоб подати документи до суду. Оригінал у чоловіка, він не віддає. Я в Україну повернутися не можу, так, як працюю. Чи можна взяти без мене свідоцтво про шлюб в Україні та подати документи до суду?

Читайте також Стягнути аліменти в Україні, перебуваючи за кордоном: Які документи потрібні, терміни розгляду справи

Відповідь юриста: 

Документи у РАГСі ваші рідні/знайомі чи представник зможе взяти лише при наявності нотаріального доручення від вас, яке можна оформити або в українському посольстві/консульстві, або у нотаріуса країни перебування.

Але є простіший спосіб отримати свідоцтво про шлюб. Ви можете звернутися у консульство/посольство, і вони вам роздрукують свідоцтво, оскільки дипустанови підключені до реєстрів РАГС з лютого 2023 року.

Крім того, згідно найновішої практики Верховного суду в справі № 526/442/22, документи про розірвання шлюбу можна подавати до суду і без оригіналу свідоцтва про шлюб. І хоча це не дає 100% гарантії, що документи приймуть, однак є і такий варіант.

Щодо підготовки та проведення справи про розлучення без вашої присутності в Україні – так, можна підготувати документи та розірвати шлюб без вашої присутності в судових засіданнях. 

Читайте також Як розблокувати одну з заблокованих банківських карток

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев