Як жителям Волині отримати дозвіл перебування у прикордонній смузі?

news

Починаючи з 7 березня 2024 року, набули чинності зміни, які уряд вніс до постанови “Про прикордонний режим”.

Тепер для перебування, проживання або працевлаштування у прикордонній зоні необхідно мати дозвіл встановленого зразка.

Відповідно до нововведень кабміну, Держприкордонслужба оголосила про видачу документів на право перебування в прикордонній смузі.

У п’ятницю, 15 березня, Волинська ОДА провела брифінг, де було надано чіткі роз’яснення щодо процедури видачі дозволів, строк їхньої дії, причини відмови у видачі тощо.

Начальник Волинського прикордонного загону Сергій Лозінський зазначив, що на Волині прикордонна смуга — це 5 кілометрів завширшки від лінії державного кордону протяжність якого 432 кілометри на межі з Білоруссю, і з Польщею.

Щоб отримати дозвіл перебування у прикордонній смузі волинянам варто звернутися до прикордонного загону. Процес видачі триває протягом 10 робочих днів з моменту звернення. Дозволи видаються на безкоштовній основі та лише на підставі звернень фізичних або юридичних осіб.

Як розповів пан Лозінський, існує п’ять видів таких дозволів: на в’їзд, перебування, проживання, здійснення робіт на території прикордонної смуги.

У зверненні обов’язково потрібно вказувати вид дозволу, який хоче отримати заявник: один або декілька, або всі п’ять, залежно від потреб тих чи інших громадян чи організацій,

– зазначив прикордонник.

Важливо! Відсутність такого дозволу є порушенням правил прикордонного режиму та тягне за собою відповідальність передбаченою статтею 202 Кодексу України про адміністративні порушення. А саме штраф – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів.

Сергій Лозінський зауважив, що наразі не передбачено штрафів для осіб без дозволів, але проводитиметься роз’яснювальна та інформаційна робота, незважаючи на це, прикордонники закликають якомога швидше оформляти дозволи.

Щодо дозволу на проживання для жителів населених пунктів, що розташовані у межах прикордонної смуги, він надається безстроково. Отримати дозвіл можуть також фізичні особи віком до 18 років за дорученням одного з батьків, опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Також Сергій Лозінський наголосив, що дозвіл на перебування працівників підприємств сфери обслуговування, установ та організацій, що розташовані в межах прикордонної смуги, надається на період одного року.

Читайте також: Щоб у обох була “Дія”: дозвіл на виїзд дитини за кордон за кілька кліків у смартфоні

У видачі дозволу на перебування у прикордонній смузі можуть відмовити у разі, якщо:

  • надано неправдиві відомості,
  • за порушення кордону протягом року,
  • за заборону в’їзду в Україну,
  • за 90-денну відсутність за місцем проживання,
  • за звільнення з підприємства, якому було надано дозвіл,
  • за особистим зверненням.

Також встановлено категорію осіб, яким не потрібно отримувати дозволи. Сюди належать: жителі населених пунктів у прикордонній смузі (потрібна посвідка), люди, що перетинають кордон, водії дальніх рейсів та правоохоронціі та інші особи згідно з постановою.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев