Як зберегти буряки на зиму: працюючі методи

news

Овочі недостатньо правильно зібрати, їх ще потрібно і правильно зберігати. Тільки так ви зможете ласувати цими дарами природи максимально довго. Сьогодні ми поговоримо про те, як зберегти буряк на зиму, щоб він залишився соковитим і солодким.

Дотримуючись кількох правил і пам’ятаючи про всі нюанси, ви зможете до весни використовувати під час готування домашні коренеплоди. Вони не почнуть морщитись і пускати коріння, тому купувати буряки в магазині вам не доведеться.

Як зберегти буряки на зиму: основні правила

Вірна підготовка
Нюанси під час збирання врожаю. Щоб буряк зміг довго простояти, його необхідно зібрати в найоптимальніший час (до настання перших морозів). Погода має бути сухою, а ґрунт — податливим. Ось чому за 14 днів до збирання буряків варто припинити полив.

Відповідне приміщення та необхідні умови.

Зберігати плоди потрібно при температурі від 2 до 4 градусів вище за нуль. Для цього ідеально підійдуть підвал або льох. За більш високої температури коренеплоди почнуть проростати. До речі, стежте за вологістю. Вона має бути дуже високою, інакше буряк втратить соковитість і зморщиться.

Як правильно зберігати буряк

Спосіб № 1. Дачники з чималим стажем зберігають буряки поруч із картоплею. Ці овочі добре співіснують. Адже картопля свою надмірну вологу віддає бурякам. Тому зберігати їх поряд — чудова ідея. На картоплю викладіть буряки в 2-3 шари і будьте впевнені в тому, що вони залишаться соковитими.

Спосіб № 2. Тирса хвойних дерев – ідеальний наповнювач, в якому можна зберігати коренеплоди. Він допоможе вберегти буряки від псування. Головне — викладати суху тирсу та овочі почергово. Засипте в ящик шар наповнювача, який не повинен бути вищим 3 см. Потім помістіть плоди, щоб вони були на відстані один від одного.

Спосіб № 3. Зберігати буряки також можна і в поліетиленових пакетах. Але це найненадійніший метод. Покладіть коренеплоди в пакети. Щільно зав’яжіть їх. Утворився конденсат? Розв’яжіть пакети і залиште невеликий отвір, щоб випаровувати вологу.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев