Як правильно вибрати та зберегти новорічну ялинку довше?

news

Якщо ви вирішили прикрасити свій дім новорічною ялинкою, визначилися яку обрати: живу чи штучну, то пора дізнатися як обрати натуральну ялинку, щоб вона радувала вам чим довше.

Вибираємо живу новорічну ялинку: корисні поради

Навіть найвдаліша імітація ялинки не зрівняється зі справжнім живим деревом, аромат якого наповнює кімнату і, змішуючись із запахом мандаринів, переносить у дитинство. Звичайно, брати перше живе дерево, що трапилося, не варто. Тим більше, що перед Новим Роком продавців так багато, що краще погуляти рядами та придивитися.

Ось кілька порад, як вибрати новорічну ялинку, яка простоїть довго:

  1. Звертайте увагу на колір голок – вони мають бути темно-зеленими. Якщо на голках видно жовтизну, дерево почало підсихати. Отже – обсипатися голки можуть, як тільки ви поставите дерево в тепло.
  2. Стовбур дерева має бути досить товстим та міцним. По-перше, це свідчить про витривалість дерева. А по-друге, дозволить гілкам витримати все навантаження від іграшок та гірлянд.
  3. Дізнайтесь породу дерева – деякі категорично не підходять для квартири. Чому? У теплі вони починають швидше псуватися та обсипатися. Найкраще з квартирною температурою повітря справляється блакитна ялина.
  4. Гілки, як і стовбур, мають бути міцними, здатними витримати іграшки. Якщо гілка легко ламається при зминанні, вона занадто суха, а тому ненадійна.
  5. Перед тим, як купити ялинку, постукайте легенько нею підлогу: з дерева не повинно посипатися багато голок. Тільки будьте обережні, щоб не пошкодити саму ялинку.
  6. Попросіть продавця показати місце дерев’яного зрубу. На ньому не повинно бути гнилі та плісняви, сильних ушкоджень, слідів неакуратного зрубу тощо.

Як зберігати живу ялинку вдома, щоб вона стояла довше?

І ось ви купили новорічну красуню та принесли її додому. Навіть найсвіжіша і міцна ялинка може швидко почати обсипатися, якщо неправильно доглядати її. Спершу слід вибрати, куди поставити дерево. Останнім часом популярністю стали користуватися хрестовини, які є зручними підставками, надійно утримуючи дерево, щоб воно не завалилося.

При цьому безпечніше та комфортніше для самої ялинки буде більш старий метод, знайомий багатьом з дитинства. А саме – цебро з піском, куди і встановлюється дерево. Так дереву буде достатньо вологи – вам потрібно буде просто підтримувати пісок трохи вологим. Більше того, ви можете продовжити життя ялинці, якщо заливати до піску не чисту воду кімнатної температури, а спеціально підготовлену суміш:

  1. Візьміть таблетку Аспірину, який знищуватиме шкідливі бактерії, подрібніть її, змішайте з 1 ч.л. солі та цукру. Отриманий порошок розведіть трохи теплою водою і ретельно все перемішайте. Отриманою водою присмачуйте ялинку – просто потроху підливайте її в пісок.
  2. Таблетку Аспірину можна просто змішати з 1 ст.л. цукру, який виконуватиме функцію підживлення дерева. Додайте трохи подрібненої крейди і змішайте суміш із піском, у який згодом поставте ялинку.

Ставити щойно куплену ялинку в пісок не варто – перед цим необхідно обтесати місце зрубу, щоб трохи освіжити його. Це потрібно для того, щоб дерево змогло взяти більше вологи.

Важливо! У жодному разі не ставте живу ялинку надто близько до батареї та інших джерел тепла, включаючи прямі сонячні промені. Це призведе до того, що дерево швидше почне висихати, а його голки – обсипатися. Також важливо обприскувати голки чистою водою з пульверизатора хоча б 1 раз на 3-4 дні.

0 Комментариев