Як правильно розставити меблі на кухні

news

Ремонт на кухні вимагає обов’язкового планування та виваженого підходу. Адже це одна із головних кімнат в кожному домі, де ми готуємо улюблені страви, а також збираємося всією сім’єю на вечерю та для обговорення останніх новин. Щоб випадкові ідеї, підглянуті в журналі, телепередачі чи інтернеті, не внесли хаосу у процес планування, слід при розстановці кухонного гарнітуру дотримуватися кількох правил.

Принципи розміщення меблів

Перед тим, як купити меблі для кухні, слід визначитися з функціональним призначенням кімнати. Адже велике значення має, використовуєте ви кухню лише для готування, чи також для перекусів і повноцінних трапез. Від цього залежить оптимальна кількість комплектація шаф, розміри столу та кількість стільців. Не варто захаращувати простір, навіть якщо у вас його достатньо, зайвими предметами.

Після вибору оптимальної конфігурації меблів визначається схема їх розташування. Для цього слід співставити розміри та геометрію кімнати з індивідуальними потребами та наявними пропозиціями на ринку. На цій же стадії планування слід вирішити, буде на кухні обідній стіл чи достатньо барної стійки або кухонного острова.

Окремо зазначимо про правило кухонного трикутника, згідно з яким відстань між плитою, холодильником та мийкою не має перевищувати 1 м. Але не завжди вдається сформувати трикутник, особливо на витягнутій кухні. У такому випадку посередині повинна розташовуватися плита, а інші функціональні зони — з двох боків.

Можливі схеми розташування

Виділимо кілька найбільш розповсюджених схем розташування кухонних меблів:

  1. Лінійне — передбачає встановлення усіх шаф і робочої поверхні вздовж однієї найдовшой стіни. Подібне розташування можна назвати зручним, якщо між меблями і протилежною стіною залишається не менше 160 см вільного простору.
  2. Паралельне — в даному випадку шафи встановлюються вздовж двох протилежних стін. Подібне розташування підходить лише для великих кухонь , адже між паралельними модулями має залишатися чимала відстань для вільного переміщення.
  3. Кутове — оптимальний варіант для кухні невеликої або середньої квадратури. При такому розташуванні елементів гарнітура ви зможете максимально ефективно використовувати незадіяний куточок.

Що ще слід врахувати

При виборі конкретного варіанту розташування кухонних меблів, слід також звернути увагу на вже встановлені деталі та архітектурні елементи, у тому числі на:

  • міжкімнатні двері та арки, вікна, підвіконня;
  • вентиляційні системи та інші інженерні конструкції або отвори;
  • вимикачі, розетки;
  • різноманітні ніші;
  • будь-яку іншу деталь, що може заважати меблям.

Варто також заздалегідь продумати місце розташування всієї побутової техніки (не тільки вбудованої, а й тієї, що буде стояти окремо). Слід ретельно заміряти приміщення та співставити його розміри з конфігурацією меблів та обладнання. Можливість вільного пересування та швидкий доступ до потрібних речей — основні критерії зручного гарнітура.

 

На правах реклами

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев