Як правильно прибрати та зберігати моркву: секрети доброго врожаю

news

Якщо гарно вродила морква, це пів справи, адже її вчасно та правильно потрібно прибрати.

Технологія збирання морквяного врожаю теж має свої тонкощі. Про які ми вам сьогодні розповімо.

Про те, як визначити зрілість моркви, а також, які сорти та коли потрібно прибирати ми писали в попередніх матеріалах. 

Читайте також Коли збирати врожай моркви та як визначити її зрілість: Секрети доброго врожаю

Як прибирати моркву з грядки

 1. За 3-4 тижні до викопування, припиняємо полив морквяної грядки. Коренеплоди, витягнуті із сухої землі, довше залишаються соковитими.
 2. Вибираємо для збирання сухий сонячний день, озброюємося вилами (комусь і маленької лопаточки буде достатньо, тут все залежить від ґрунту) і приступаємо до процесу збору врожаю.
 3. Щасливі володарі пухких морквяних грядок (або органічних траншей) можуть з легкістю висмикнути коренеплоди із землі. Тягнуть моркву за нижній край бадилля, іншою рукою притримуючи за основу. В особливо складних випадках допомагає підкоп маленькою лопаткою.
 4. Тим, у кого ґрунт не ідеальний, найкраще підкопувати помаранчеві коренеплоди вилами (звичайною лопатою теж можна, але є ризик пошкодити коренеплоди).
 5. Відступаємо від ряду моркви на кілька сантиметрів та підкопуємо землю. А саму моркву висмикуємо руками за стебло.

Порізані, пошкоджені, кострубаті та дрібні плоди відразу відкладаємо. Їх можна подрібнити у кухонному комбайні або натерти на кухонній тертці та заморозити. А рівну й велику моркву нам ще належить підготувати до зберігання.

Підготовка моркви до зберігання

 1. Після збирання в першу чергу очищаємо моркву від землі, що налипла. Тут головне не струшувати бруд шляхом постукування моркви один об одну – коренеплоди можуть потріскатися.
 2. Потім обов’язково зрізаємо бадилля. Інакше під час просушування вона витягне з коренеплодів частину вологи.

Обрізати морквяне бадилля можна за два прийоми або в один:

 • спочатку зрізаємо листя трохи вище за основу коренеплоду,
 • потім від верхньої частини моркви відрізаємо пристойний шматочок завтовшки 0,5-1 сантиметр разом точки зростання. Зріз намагаємося зробити рівним та гладким.

А можна і за раз зрізати основу моркви разом із зеленню, особливої ​​різниці немає.

Відсутність у коренеплодів точки росту не дозволить їм проростати під час зберігання. У обрізаній моркві краще зберігаються поживні речовини та волога. Шансів зав’янути та зморщитися у неї менше!

 1. Після обрізки на 2-3 години викладаємо овочі під навіс або на сонце для просушування. Занадто довго сушити не варто, інакше вони можуть підв’янути.
 2. Потім залишаємо коренеплоди у прохолодному приміщенні (10-14 ° С) на 7-10 днів. За цей час дрібні пошкодження затягнуться, а хворі та гнилі екземпляри стануть помітнішими на загальному тлі.

Перед збиранням у льох усю моркву ще раз перебираємо і відбраковуємо невідповідні коренеплоди.

Як правильно зберігати моркву

Перед зберіганням потрібно розсортувати морквини. Дрібні, пухкі кореплоди, які мають які-небудь дефекти, потрібно залишити – вони зберігатися не будуть. Їх можна одразу приготувати або подрібнити та заморозити.

А ось великі та середні, міцні непошкоджені плоди можна скласти у льох на зиму. Зберігати їх потрібно за температури 0…+2°З відносної вологості від 88 до 90%.

За дотримання цих умов ви зможете їсти моркву зі свого городу цілий рік.

Читайте також: Рушили на заробітки: п’ятьох волинян затримали на спробі незаконного перетину кордону

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев