Введення надзвичайного стану: до чого варто готуватися волинянам?

news

В Україні вже сьогодні можуть ввести надзвичайний стан. Для цього потрібне рішення Верховної Ради України.

Верховна рада сьогодні ввечері збереться на позачергове засідання, на якому розглядатимуть питання запровадження НС по всій Україні. Орієнтовне засідання відбудеться о 17.00.

Як повідомив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данилов, надзвичайний стан планують вести по всій Україні, крім Донецької та Луганської областей. За словами секретаря, в цих областях з 2014 року діє окремий правовий режим (ООС і все керівництво знаходиться у військових, всі правові питання вирішені).

Обговорювалося питання введення надзвичайного стану, рішення було прийнято, відповідно до закону, Верховна рада має це затвердити протягом 48 годин. Я сьогодні буду мати доповідь у ВР з цього питання,

– пояснив він.

За словами Данилова надзвичайний стан в Україні вводиться строком на 30 днів з можливістю продовження ще максимум на 30 днів.

Що ж стосується Волині, у разі введення надзвичайного стану комендантську годину вводити не планують. Встановлення блокпостів також не передбачається .

Про це йшлося під час брифінгу у Волинській ОДА сьогодні, 23 лютого.

Голова ОДА Юрій Погуляйко наголосив, що не варто плутати надзвичайний стан з воєнним:.

На селекторній нараді з президентом були голови ОДА. Зараз основне завдання – підтримати ЗСУ та територіальну оборону,

– сказав голова ВОДА.

Натомість на Волині встановлюється посилений режим в’їзду та виїзду на території областей. Проведення масових заходів та мітингів буде заборонено. Всі потреби тероборони будуть вирішуватися в оперативному режимі. Протягом 30 днів будуть проведені навчання.

Волинян просять завжди мати при собі документи: носити парпорт або використовувати застосунок Дія.

Під час брифінгу наголосили на реагуванн на достовірність інформації, яка поширюється серед населення – довіряти варто лише перевіреним даним.

 

Надзвичайний стан вводиться на 30 днів, але Верховна Рада України може продовжити його до 60 днів на підставі указу президента.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев