На Волині з 15 лютого запроваджують нерестову заборону на вилов щуки

news

У Волинській області тимчасово заборонять добування щуки на період нересту. Обмеження стартує з 15 лютого 2026 року та триватиме до кінця березня. Про це повідомили в Державній екологічній інспекції у Волинській області.

Коли діятиме заборона

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, з 15 лютого 2026 року встановлюється заборона на вилов щуки у нерестовий період. Обмеження діятиме до 31 березня включно.

Навіщо вводять обмеження

Основна мета заборони полягає у створенні сприятливих умов для нересту та відновлення популяції щуки. У цей час риба є особливо вразливою, тож навіть невеликий тиск з боку рибалок може вплинути на чисельність виду в майбутньому.

Яка відповідальність за порушення

Екологи нагадують, що незаконний вилов щуки може призвести до адміністративної або кримінальної відповідальності, а також до обов’язкового відшкодування завданих збитків.

Суми штрафів і відшкодування

  • Штраф за одну незаконно виловлену щуку: від 34 до 170 гривень.
  • Відшкодування збитків за одну щуку: 3468 гривень.

Чому щука важлива для водойм

Щука є однією з найцінніших хижих риб у водоймах і відіграє важливу роль у підтриманні природного балансу екосистем. Фахівці закликають рибалок дотримуватися правил, адже це внесок у збереження водних біоресурсів і можливість надалі займатися улюбленою справою без шкоди для природи.

Джерело: https://volynonline.com/

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев