Встановлення побутових лічильників газу за кошти місцевого бюджету – заборонено законом

news

Встановлення лічильників обліку газу у квартирах пільгових категорій населення згідно чинного законодавства належить до повноважень тієї структури, яка надає послуги з газопостачання, тобто ПАТ “Волиньоблгаз”.

На цьому під час оперативної наради наголосив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт. Як відомо, під час чергової 56-ї сесії Луцької міської ради окремі депутати ініціювали розгляд проекту рішення “Про затвердження міської Програми встановлення індивідуальних лічильників газу у квартирах пільгової категорії мешканців м. Луцька на 2019-2020 роки”. Цим документом пропонувалося встановлювати вузли обліку окремим категоріям громадян за кошти міського бюджету.

Однак, цього не можна робити відповідно до вимог чинного законодавства. Адже, Законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” чітко передбачено, що “фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів; інші джерела не заборонені законодавством”. Усі роз’яснення з цього приводу наведені на офіційному сайті НКРЕКП.

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев